W ostatnich zawodach fińskiego cyklu letniego Veikkaus Tour ponownie triumfował Harri Olli. Drugie miejsce zajął Veli-Matti Lindström, trzeci był ponownie Janne Happonen.
Na skoczni HS100 we Vuokatti Olli oddał dwa najdłuższe skoki konkursu: 98,5 oraz 97 metrów i wygrał z przewagą niemal 10 punktów. Niespodzianką jest drugie miejsce Veli-Matti Lindströma, który do tej pory prezentował formę raczej nierówną - "Vellu" zaprezentował dwa stabilne skoki (96 i 96,5 m) i mógł cieszyć się miejscem na podium.

Poza podium znaleźli się prezentujący wysoką dyspozycję Sami Niemi, ponownie piąty Matti Hautamäki, a także Kai Kovaljeff. Dopiero jedenasty był Ville Larinto.

Harri Olli zajął trzecie miejsce w klasyfikacji cyklu Veikkaus Tour, do której włączone zostały wyniki zawodów z Kuusamo (27.6.), w którym fińska reprezentacja narodowa nie brała udziału fińska. Zwycięzcą cyklu został Sami Saapunki, który w czterech konkursach zgromadził 785,5 punktu, drugie miejsca zajął Olli Muotka (753,7 pkt) - podium zostało zatem zajęte w całości przez zawodników z Ounasvaaran Hiihtoseura.