W miniony weekend rywalizację o tytuł mistrzowski stoczyli nie tylko Norwegowie, ale też Francuzi. W Chaux-Neuve na skoczni o wielkości HS 100 odbyły się zawody indywidualne i drużynowe.
Indywidualnego mistrza nietrudno było przewidzieć. Najlepszy Francuz tego sezonu, uplasowany na 17. miejscu w Pucharze Świata, Emmanuel Chedal, zapewnił sobie tytuł dwoma skokami na 89,5 metra. Drugie miejsce wywalczył Vincent Descombes Sevoie (83.5 m, 84.5 m), a na najniższym stopniu podium stanął kombinator norweski Jason Lamy-Chappuis (83 m, 80 m ). Alexandre Mabboux i  Nicolas Mayer, którzy w zakończonym niedawno sezonie pokazali się w PŚ zajęli odpowiednio piąte i ósme miejsce.

10. Ranan Lamy-Chappuis 71 m, 75.5 m / 152 pkt

Chedal nie zdołał powtórzyć sukcesu w drużynie. W jednoseryjnym konkursie triumfował zespół Mont Blanc. W jej składzie znalazł się Alexandre Mabboux, który oddał najdłuższy skok konkursu- 100m. Startował w pierwszej grupie skoczków, którzy ruszali z 14 platformy startowej. Tak samo belka ustawiona była dla grupy drugiej. Trzecia i czwarta kolejka to skoki z obniżonych rozbiegów - odpowiednio o numerze 13. i 12.

Drugie miejsce należało do zespołu Savoie, w którym skakał Chedal. Brąz wywalczyła ekipa Jura.