KS Wisła Ustronianka zdobyła dziś na skoczni Skalite w Szczyrku tytuł drużynowego Mistrza Polski. Wiślanie w składzie: Adam Małysz, Piotr Żyła, Rafał Śliż i Adam Cieślar pokonali aż o 55,5 punktu rywali z Zakopanego. O dziwo to nie Adam latał najdalej. Najdłuższe skoki oddał Rafał Śliż. Adam Cieślar dołączył do drużyny po zdobyciu tytułu Vice Mistrza Polski w kombinacji norweskiej.
Druga TS Wisła Zakopane wystąpiła dziś w składzie: Marcin Bachleda, Klemens Murańka, Dawid Kubacki i Łukasz Rutkowski. Tu najlepszy był Rutkowski. Brązowy medal z minimalną stratą do 2 miejsca wywalczyli bracia Kot i Miętusowie ze Startu Krokiew Zakopane.

"Przed rokiem zajęliśmy drugie miejsce i teraz chcieliśmy się Zakopanemu zrewanżować. Chłopcy zrobili to w wielkim stylu i mamy powody do radości. Najdłuższe skoki oddał Rafał Śliż, ale Adam Małysz ruszał z niższej belki, w dodatku odczuwał nieco ból po upadku na środowym treningu" - podsumował trener Ustronianki Jan Szturc.

W zawodach wystąpiło 16 drużyn. Drużyna oldbojów (TS Wisła Zakopane II) zajęła dobre 4 miejsce. W ich składzie pojawił się Robert Mateja.