14 marca 2009 (sobota)
14:30 - trening
16:00 - konkurs drużynowy
15 marca 2009 (niedziela)
12:30 - kwalifikacje
13:45 - konkurs indywidualny, finał Turnieju Skandynawskiego
W treningu weźmie udział aż 72 zawodników z 17 krajów. Wśród nich nie ma japońskiego weterana Takanobu Okabe, który ostatnio wygrał konkurs PŚ w Kuopio. Na podstawie treningu trenerzy poszczególnych ekip wybiorą składy na dzisiejszą drużynówkę.
Lista startowa | |
zawodnik | |
1 |
Andreas Stjernen (Norwegia) |
2 |
Robert Johansson (Norwegia) |
3 |
Thomas Lobben (Norwegia) |
4 |
Kenneth Gangnes (Norwegia) |
5 |
Alexandre Mabboux (Francja) |
6 |
Stefan Thurnbichler (Austria) |
7 |
Andrea Morassi (Włochy) |
8 |
Heung Chul Choi (Korea Pd.) |
9 |
Alexey Korolev (Kazachstan) |
10 |
Dimitry Ipatov (Rosja) |
11 |
Vitaliy Shumbarets (Ukraina) |
12 |
Anatoliy Karpenko (Kazachstan) |
13 |
Hyun Ki Kim (Korea Pd.) |
14 |
Andreas Aren (Szwecja) |
15 |
Erik Simon (Niemcy) |
16 |
Jon Aaraas (Norwegia) |
17 |
Anders Johnson (USA) |
18 |
Sami Niemi (Finlandia) |
19 |
Robert Hrgota (Słowenia) |
20 |
Christian Ulmer (Niemcy) |
21 |
Volodymyr Boschuk (Ukraina) |
22 |
Jussi Hautamäki (Finlandia) |
23 |
Nikolay Karpenko (Kazachstan) |
24 |
Primoz Pikl (Słowenia) |
25 |
Johan Erikson (Szwecja) |
26 |
Ondrej Vaculik (Czechy) |
27 |
Nicholas Fairall (USA) |
28 |
Łukasz Rutkowski (Polska) |
29 |
Martin Cikl (Czechy) |
30 |
Kim Rene Elverum Sorsell (Norwegia) |
31 |
Pavel Karelin (Rosja) |
32 |
Vegard Sklett (Norwegia) |
33 |
Stefan Hula (Polska) |
34 |
Sebastian Colloredo (Włochy) |
35 |
Felix Schoft (Niemcy) |
36 |
Jernej Damjan (Słowenia) |
37 |
Vincent Descombes Sevoie (Francja) |
38 |
Kamil Stoch (Polska) |
39 |
Ilja Rosliakov (Rosja) |
40 |
Andreas Kofler (Austria) |
41 |
Shohei Tochimoto (Japonia) |
42 |
Björn Einar Romören (Norwegia) |
43 |
Robert Kranjec (Słowenia) |
44 |
Yuta Watase (Japonia) |
45 |
Stephan Hocke (Niemcy) |
46 |
Daiki Ito (Japonia) |
47 |
Markus Eggenhofer (Austria) |
48 |
Tom Hilde (Norwegia) |
49 |
Roar Ljoekelsoey (Norwegia) |
50 |
Fumihisa Yumoto (Japonia) |
51 |
Kalle Keituri (Finlandia) |
52 |
Jakub Janda (Czechy) |
53 |
Johan Remen Evensen (Norwegia) |
54 |
Michael Neumayer (Niemcy) |
55 |
Noriaki Kasai (Japonia) |
56 |
Michael Uhrmann (Niemcy) |
57 |
Adam Małysz (Polska) |
58 |
Emmanuel Chedal (Francja) |
59 |
Roman Koudelka (Czechy) |
60 |
Andreas Küttel (Szwajcaria) |
61 |
Martin Koch (Austria) |
62 |
Matti Hautamäki (Finlandia) |
63 |
Anders Bardal (Norwegia) |
64 |
Ville Larinto (Finlandia) |
65 |
Anders Jacobsen (Norwegia) |
66 |
Dimitry Vassiliev (Rosja) |
67 |
Martin Schmitt (Niemcy) |
68 |
Thomas Morgenstern (Austria) |
69 |
Harri Olli (Finlandia) |
70 |
Wolfgang Loitzl (Austria) |
71 |
Simon Ammann (Szwajcaria) |
72 |
Gregor Schlierenzauer (Austria) |