W miniony wtorek na skoczni w Kranju o punkcie konstrukcyjnym K-100 rozegrany został konkurs o tytuł Mistrza Słowenii. Zwyciężył w nim Robert Kranjec, który tym samym obronił tytuł sprzed roku, oddając dwa najdalsze skoki: 110 m oraz 109,5 m. Drugie miejsce zajął zaledwie szesnastoletni Peter Prevc z klubu SK Triglav (108,5 m, 108,5 m), trzecią pozycję wywalczył Ziga Mandl (108,5 i 106,5 m). Dalsze miejsca zajęli weterani Pucharu Świata: Jernej Damjan i Primoz Pikl. Szóstą pozycję zdobył Primoz Roglic (107,5 m i 103,5 m). Sądząc po wynikach można wysnuć wnioski, że nadchodzi zmiana pokoleniowa w reprezentacji Zupana. Starsi zawodnicy pokroju Peterki powinni zwolnić już niebawem miejsce młodym, ambitnym zawodnikom. Z pewnością nie zaszkodziłoby to słowenskim skokom, a wręcz przeciwnie pomogłoby dźwignąć je z zapaści, w której się obecnie znajdują.