Nieźle spisali się także Finowie - Sami Saapunki był trzeci (73 i 74 m), a Jarkko Määttä (74,5 i 69,5 m) czwarty.
Przybyła i Murańka nie byli osamotnieni w konkursie. Można wręcz powiedzieć, że Polacy zdominowali zawody, umieszczając aż czterech zawodników w czołowej dziesiątce. Aleksander Zniszczoł był szósty (72,5 i 72 m), Stanisław Biela dziesiąty (69 i 73 m), a najsłabszy z naszych skoczków Krzysztof Biegun także zajął wysokie 14. miejsce (65 i 72 m).
Wyniki końcowe | ||||
zawodnik | odl. 1 | odl. 2 | pkt | |
1 |
Jakub Przybyła (Polska) |
74.0 |
73.0 |
217.9 |
2 |
Klemens Murańka (Polska) |
73.5 |
73.0 |
216.8 |
3 |
Sami Saapunki (Finlandia) |
73.0 |
74.0 |
213.9 |
4 |
Jarkko Maeaettae (Finlandia) |
74.5 |
69.5 |
211.3 |
5 |
Andreas Schuler (Szwajcaria) |
69.0 |
74.5 |
209.7 |
6 |
Aleksander Zniszczoł (Polska) |
72.5 |
72.0 |
208.4 |
7 |
Jaka Kosec (Słowenia) |
69.5 |
75.0 |
207.9 |
8 |
Fabian Waldis (Szwajcaria) |
74.0 |
69.5 |
207.7 |
9 |
Michael Hermann (Niemcy) |
71.0 |
71.5 |
207.0 |
10 |
Stanisław Biela (Polska) |
69.0 |
73.0 |
203.9 |
11 |
Benjamin Raffort (Francja) |
72.0 |
69.0 |
202.7 |
|
Bjoern Fischer (Szwajcaria) |
74.0 |
67.0 |
202.7 |
13 |
Alexander Schmid (Niemcy) |
71.0 |
70.0 |
200.7 |
14 |
Krzysztof Biegun (Polska) |
65.0 |
72.0 |
190.4 |
15 |
Jan Maylaender (Niemcy) |
65.5 |
71.0 |
189.8 |
16 |
Ludwig Pohle (Niemcy) |
68.0 |
68.0 |
189.2 |
17 |
Jani Peltola (Finlandia) |
67.0 |
68.0 |
187.5 |
18 |
Tomas Friedrich (Czechy) |
66.0 |
68.5 |
186.9 |
19 |
Oldrik van den Aalst (Holandia) |
68.5 |
67.0 |
186.6 |
20 |
Aljaz Ogrinc (Słowenia) |
68.0 |
66.5 |
185.9 |
21 |
Dominik Schaubschläger (Niemcy) |
69.5 |
61.0 |
176.1 |
22 |
Luka Juric (Słowenia) |
64.5 |
69.0 |
175.7 |
23 |
Lukas Niedhart (Szwajcaria) |
64.5 |
65.5 |
175.0 |
24 |
Jan Pavc Alibabic (Słowenia) |
66.0 |
65.0 |
174.7 |
25 |
Simon Greider (Austria) |
63.0 |
66.5 |
172.9 |
26 |
Ulrich Wohlgenannt (Austria) |
65.0 |
64.5 |
171.9 |
27 |
Philipp Aschenwald (Austria) |
61.0 |
68.5 |
169.9 |
28 |
Thomas Hofer (Austria) |
66.0 |
61.0 |
166.9 |
29 |
Antoine Monet (Francja) |
62.0 |
64.0 |
164.2 |
30 |
Szilvester Fulor (Rumunia) |
62.0 |
63.0 |
162.0 |
31 |
Alexis Vasseur (Francja) |
59.5 |
65.5 |
161.5 |
32 |
Marcel Sudiana (Niemcy) |
63.0 |
62.5 |
161.1 |
33 |
Tomas Portyk (Czechy) |
61.0 |
62.0 |
156.6 |
34 |
Florian Maier (Niemcy) |
63.0 |
60.0 |
154.1 |
35 |
Paul Hanf (Niemcy) |
58.5 |
63.0 |
151.8 |
36 |
Ruben de Wit (Holandia) |
61.5 |
59.0 |
150.6 |
37 |
Ville Heikkinen (Finlandia) |
59.5 |
61.0 |
150.1 |
38 |
Vit Hacek (Czechy) |
61.0 |
59.5 |
149.1 |
39 |
Nils Wilfert (Niemcy) |
60.0 |
59.5 |
138.4 |
40 |
Nejc Cerar Godec (Słowenia) |
58.0 |
59.5 |
137.0 |
41 |
Martin Ploc (Czechy) |
61.0 |
54.5 |
136.1 |
42 |
Silard Gal (Rumunia) |
56.0 |
58.0 |
135.3 |
43 |
Thomas Strappazzon (Francja) |
56.5 |
58.0 |
133.4 |
44 |
Juuso Heikkinen (Finlandia) |
57.5 |
55.5 |
131.6 |
45 |
Sabin Corbos (Rumunia) |
55.0 |
53.0 |
119.6 |
46 |
Remo Eggenberger (Szwajcaria) |
50.5 |
53.5 |
109.8 |
47 |
Akos Szilagyi (Węgry) |
50.0 |
52.5 |
100.0 |
48 |
Yuksel Faik (Turcja) |
47.5 |
46.5 |
76.3 |
49 |
Felix Kleis (Niemcy) |
DSQ |
||
|
Filip Sakala (Czechy) |
DSQ |
Wśród dziewczynek, podobnie jak na wczorajszych treningach, najlepsza była Coline Mattel z Francji. Dzięki skokom na odległość 70,5 i 71 metrów wyraźnie wyprzedziła Michaelę Dolezalovą z Czech (68 i 68,5 m).
Wyniki końcowe | ||||
zawodnik | odl. 1 | odl. 2 | pkt | |
1 |
Coline Mattel (Francja) |
70.5 |
71.0 |
203.3 |
2 |
Michaela Dolezalova (Czechy) |
68.0 |
68.5 |
186.8 |
3 |
Julia Clair (Francja) |
61.0 |
57.5 |
140.7 |
4 |
Natalie Dejmkova (Czechy) |
39.0 |
43.0 |
48.9 |
5 |
Lucie Mikova (Czechy) |
DSQ |
Kolejny konkurs z cyklu FIS Youth odbędzie się 1 sierpnia w szwajcarskim Einsiedeln.