W ubiegły weekend w japońskim Sapporo rozegrały się letnie zawody z cyklu Shicyo Cup. W sobotę areną zmagań była Miyanomori (HS 100). Zwycięzcą z odległościami 95.5 m w obu rundach i notą 253.0 pkt został Daiki Ito. Na drugiej pozycji skokami na odległość 92.5 m oraz 97.5 m i notą 249.5 pkt uplasował się Taku Takeuchi. Trzecie miejsce wywalczył Yuta Watase, lądując dwukrotnie na odległości 94 m i uzyskując 246 pkt. Miejsca czwarte i piąte zajęli weterani wśród skoczków z kraju kwitnącej wiśni Noriaki Kasai i Takanobu Okabe.
W niedzielę zawody rozegrano na skoczni Okurayama (HS 134). Ponownie trofeum zwycięzcy trafiło w ręce Daiki Ito (127 m/139 m , 279.8 pkt). Fumihisa Yumoto zajął drugą pozycję, natomiast najniższym miejscem na podium musiał zadowolić się Shohei Tochimoto.

Zawody cyklu Shicyo Cup rozegrały się w tym roku po raz dwudziesty szósty na Miyanomori oraz po raz dziewiąty na Okurayamie.