Tuż za podium znalazł się dopiero siódmy po pierwszej serii Łukasz Rutkowski, który w drugiej rundzie oddał bardzo ładny skok na odległość 89 metrów.
W konkursie na skoczni normalnej zawiódł Kamil Stoch. Zawodnik klubu LKS Poroniec był co prawda piąty po pierwszej serii (87 m), ale słaby występ w drugiej (79,5 m) pozbawił go nadziei nie tylko na medal, ale także na miejsce w dziesiątce.
Na początku pierwszej serii pewne problemy sprawił organizatorom wiatr. Kilku skoczków musiało opuścić belkę startową w oczekiwaniu na poprawę warunków. Na szczęście po jakimś czasie siła wiatru zmalała i można było doprowadzić konkurs do końca.
Wyniki końcowe | ||||
zawodnik | odl. 1 | odl. 2 | pkt | |
1 |
Adam Małysz (Polska) |
93.5 |
91.0 |
259.5 |
2 |
Robert Mateja (Polska) |
90.0 |
85.5 |
242.5 |
3 |
Marcin Bachleda (Polska) |
88.5 |
86.5 |
242.0 |
4 |
Łukasz Rutkowski (Polska) |
86.0 |
89.0 |
234.0 |
5 |
Piotr Żyła (Polska) |
85.0 |
85.0 |
228.0 |
|
Wojciech Skupień (Polska) |
84.5 |
85.0 |
228.0 |
7 |
Dawid Kowal (Polska) |
84.0 |
85.0 |
227.5 |
8 |
Tomasz Pochwała (Polska) |
87.5 |
81.5 |
226.0 |
9 |
Krzysztof Miętus (Polska) |
86.5 |
82.0 |
225.0 |
10 |
Jakub Kot (Polska) |
84.5 |
84.0 |
224.5 |
11 |
Stefan Hula (Polska) |
82.5 |
85.5 |
224.0 |
12 |
Dawid Kubacki (Polska) |
83.5 |
85.5 |
222.5 |
|
Grzegorz Miętus (Polska) |
84.5 |
83.0 |
222.5 |
14 |
Kamil Stoch (Polska) |
87.0 |
79.5 |
220.0 |
15 |
Rafał Śliż (Polska) |
83.0 |
83.5 |
219.0 |
16 |
Krystian Długopolski (Polska) |
82.0 |
82.0 |
213.5 |
17 |
Maciej Kot (Polska) |
79.0 |
84.0 |
210.5 |
18 |
Marcin Mąka (Polska) |
85.0 |
76.5 |
205.0 |
19 |
Klemens Murańka (Polska) |
79.5 |
80.0 |
204.0 |
20 |
Mateusz Cieślar (Polska) |
82.5 |
78.0 |
202.5 |
21 |
Kamil Kowal (Polska) |
78.5 |
80.0 |
201.0 |
22 |
Rafał Polinkiewicz (Polska) |
79.5 |
77.5 |
194.5 |
23 |
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki (Polska) |
79.5 |
76.0 |
193.0 |
24 |
Wojciech Cieślar (Polska) |
78.0 |
77.0 |
191.5 |
25 |
Sebastian Toczek (Polska) |
79.0 |
75.5 |
191.0 |
26 |
Piotr Chowaniec (Polska) |
78.5 |
78.0 |
190.5 |
27 |
Tomisław Tajner (Polska) |
80.5 |
74.0 |
190.0 |
|
Kamil Skrobot (Polska) |
78.0 |
76.5 |
190.0 |
29 |
Aleksander Zniszczoł (Polska) |
81.0 |
74.0 |
186.0 |
30 |
Daniel Bachleda (Polska) |
80.0 |
71.5 |
184.5 |
31 |
Tomasz Byrt (Polska) |
78.0 |
96.5 |
|
|
Paweł Słowiok (Polska) |
77.5 |
96.5 |
|
33 |
Andrzej Zarycki (Polska) |
77.5 |
96.0 |
|
|
Andrzej Gąsienica (Polska) |
77.5 |
96.0 |
|
35 |
Andrzej Zapotoczny (Polska) |
77.0 |
95.0 |
|
36 |
P. Szczepaniak-Krupowski (Polska) |
77.0 |
94.5 |
|
37 |
Adam Gała (Polska) |
77.0 |
94.0 |
|
38 |
Jan Ciapała (Polska) |
76.5 |
93.5 |
|
39 |
Adam Cieślar (Polska) |
76.5 |
92.5 |
|
40 |
Kacper Skrobot (Polska) |
75.5 |
92.0 |
|
41 |
Mateusz Wantulok (Polska) |
74.0 |
87.5 |
|
42 |
Artur Bandyk (Polska) |
74.0 |
86.5 |
|
43 |
Bartłomiej Czernik (Polska) |
73.0 |
84.0 |
|
44 |
Andrzej Staszel (Polska) |
73.0 |
83.5 |
|
45 |
Artur Broda (Polska) |
73.5 |
82.5 |
|
46 |
Jarosław Poloczek (Polska) |
73.5 |
82.0 |
|
47 |
Artur Kukuła (Polska) |
69.0 |
73.0 |
|
48 |
Adam Bryja (Polska) |
67.5 |
72.0 |
|
49 |
Kamil Waluś (Polska) |
61.5 |
55.5 |
|
50 |
Piotr Czyż (Polska) |
DSQ |
DSQ |
Adam Małysz - II seria - 91.0 m
Robert Mateja - I seria - 90.0 m
Robert Mateja - II seria - 85.5 m
Marcin Bachleda - I seria - 88.5 m
Marcin Bachleda - II seria - 86.5 m
Łukasz Rutkowski - II seria - 89.0 m
Dekoracja po zawodach