Po emocjach związanych z Turniejem Czterech Skoczni, nadszedł czas na zawody w mieście, które już dawno nie gościło zawodników Pucharu Świata - Predazzo/Val di Fiemme. W tej włoskiej miejscowości w sezonie 2002/03 odbyły się Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym gdzie dwa indywidualne złote medale wywalczył Adam Małysz. Rok wcześniej Małysz wygrał tu dwa konkursy Pucharu Świata. Wiążemy więc wielkie nadzieje, że po raz pierwszy w tym sezonie nasz skoczek stanie na podium.
Punkt konstrukcyjny skoczni "Trampolino Dal Ben" został usytuowany na 120 metrze, a wielkość skoczni na 134. Rekordzistą obiektu jest oczywiście Adam Małysz, który podczas Mistrzostw Świata w 2003 roku skoczył tu 136,5 metra.