Już dziś w szwedzkiej miejscowości Solleftea rozpoczną się Mistrzostwa Świata Juniorów. Po raz pierwszy młodzi skoczkowie będą rywalizować na dużym obiekcie, jakim jest znajdująca się w Solleftei skocznia Hallstabacken. Jej punkt kalkulacyjny usytuowany jest na 107 metrze. Najbardziej interesujące nas konkursy skoków narciarskich odbędą się 6 i 8 lutego. W konkursach o Mistrzostwo Świata Juniorów wystąpi zwycięzca zawodów o Pucharu Świata z Liberca - Austriak Thomas Morgenstern. W zeszłym roku tytuł mistrzowski zdobył Janne Happonen z Finlandii, sięgnął on także po Mistrzostwo w drużynie. Polacy spisali się wówczas nie najlepiej, indywidualnie najlepszy był Mateusz Rutkowski z Zakopanego - 33 miejsce, zaś Polska drużyna zajęła ostatnie miejsce. Liczymy, że w tym roku będzie dużo lepiej. Optymizmem powiało z zakończonych dosłownie przed kilkoma dniami Olimpijskich Dni Młodzieży, gdzie Polacy spisali się całkiem nieźle. Najlepszym z naszych zawodników był Mateusz Rutkowski, (12 lokata). Tuż za nim uplasowali się Jan Ciapała z Nowego Targu i Kamil Stoch z Zębu. Zajęli odpowiednio 14 i 15 pozycję. Zwyciężył Norweg Jon Aaraas. W "drużynówce" brylowali reprezentanci gospodarzy - Słoweńcy. Polacy zakończyli konkurs na 7 miejscu.