Podczas gdy w Zakopanem emocjonujemy się konkursami Pucharu Świata, we włoskim Tarvisio trwa Uniwersjada. Wczoraj brązowy medal zdobył Krystian Długopolski, dziś odbył się konkurs drużynowy, w którym nasza reprezentacja wywalczyła 3 miejsce. Złoty medal zdobyli Koreańczycy w skałdzie z wczorajszym zwycięzcą zawodów indywidualnych - Chil Gu Kangiem. Na trzecim stopniu podium stanęli Słoweńcy. Mimo, że w skałdzie Austriaków wystąpił doświadczony Schwarzenberger, tej ekipie nie udało się zdobyć medalu. W zawodach drużynowych na Uniwersjadzie uwzględniane są wyniki najlepszych trzech spośród cztrech skaczących zawodników w jednym teamie. Polacy skakali tylko we trzech! W składzie Austrii pokazała się skoczka - Eva Ganster (74,5 i 76,5 m). Wczoraj zajęła 41 miejsce.