Krystian Długopolski zajął w pierwszym Uniwersjadowym konkursie skoków narciarskich na średniej skoczni trzecie miejsce. Na skoczni w Tarvisio zwycięzcą okazał się pokazujący się czasem w Pucharze Świata Koreańczyk Chil Gu Kang. Poszybował on w pierwszej serii na odległość 96,5 m. W drugiej skok miał nieco słabszy, ale przewaga po I turze, wystarczyła mu do wygrania konkursu. Drugie miejsce zajął znany Austriak Reinhard Schwarzenberger. Pozostali Polacy spisali się nieco gorzej. Łukasz Kruczek był 9 a Grzegorz Śliwka 10. Miejsca Polaków mogą napawać nas optymizmem przed sobotnim konkursem drużynowym. Razem z Koreańczykami i Słoweńcami powinni wlaczyć o złoty medal. W gronie 53 startujących była kobieta - Eva Ganster, studentka komunikacji społecznej w Innsbrucku, zajęła 41 miejsce.