Adam Małysz udowodnił po raz kolejny, że w Polsce nie ma, i pewnie długo jeszcze nie będzie miał, sobie równych. Najlepszy zawodnik minionego Pucharu Świata, oddał we wczorajszym konkursie skok na 116.5 metra, pewnie zdobywając pierwszą nagrodę. Ponad siedem metrów krócej skoczył drugi w zawodach, Piotr Żyła (109.0 m). Trzecie miejsce zajął Stefan Hula, lądując na 108.5 m.
Nadzieja polskich skoków narciarskich, szesnastoletni Maciej Kot, po skoku na 108.0 metrów, uplasował się na wysokiej, piątej pozycji, tuż za swoim bardzo doświadczonym kolegą, Robertem Mateją. W zawodach o Puchar Doskonałego Mleka wziął również udział fiński skoczek, Veli-Matti Lindstroem, który do Polski zawitał kilka dni temu w celu odbycia serii indywidualnych treningów. Lindstroem wylądował na 107.0 metrze i zajął szóstą lokatę.

Warunki pogodowe w Zakopanem były bardzo zmienne. Wiatr i deszcz popsuły szyki organizatorów. Nie bez problemów udało się ostatecznie przeprowadzić jedną serię konkursu głównego. Poranne zawody naszych młodych adeptów okazały się bardziej szczęśliwe dla skoczków.

Na skoczni HS 38 w kategorii D zwyciężył Olek Zniszczoł, reprezentant Wisły Ustronianki, który oddał skoki na odległość: 34.5 oraz 34.0 metry. Wśród juniorów starszych, kategoria C, triumfował Klimek Murańka, który na obiekcie HS 72 uzyskał: 65.5 oraz 69.0 m. W kategorii junior A zwyciężył Łukasz Rutkowski.