Jury nie zmieniało rozbiegu. Od początku do końca belka ustawiona była na nr 12. Do zawodów awansowało 51 skoczków. Zdyskwalifikowano Gregora Baxtera za nieregulaminowy kombinezon.
Wyniki kwalifikacji | |||
zawodnik | odl. | pkt | |
1 |
Thomas Morgenstern (Austria) |
96.0 |
129.0 |
|
Andreas Kofler (Austria) |
96.5 |
129.0 |
3 |
Dimitry Vassiliev (Rosja) |
96.0 |
125.0 |
4 |
Roar Ljoekelsoey (Norwegia) |
93.5 |
124.0 |
|
Harri Olli (Finlandia) |
94.5 |
124.0 |
6 |
Simon Ammann (Szwajcaria) |
95.5 |
123.5 |
|
Janne Ahonen (Finlandia) |
94.0 |
123.5 |
8 |
Jörg Ritzerfeld (Niemcy) |
94.0 |
122.0 |
9 |
Matti Hautamäki (Finlandia) |
93.5 |
121.5 |
10 |
Gregor Schlierenzauer (Austria) |
93.0 |
120.5 |
|
Dimitry Ipatov (Rosja) |
93.5 |
120.5 |
12 |
Wolfgang Loitzl (Austria) |
92.5 |
119.5 |
13 |
Andreas Küttel (Szwajcaria) |
92.0 |
118.0 |
|
Kamil Stoch (Polska) |
92.0 |
118.0 |
15 |
Martin Schmitt (Niemcy) |
92.5 |
117.5 |
16 |
Anders Bardal (Norwegia) |
91.5 |
117.0 |
17 |
Anders Jacobsen (Norwegia) |
91.0 |
116.5 |
|
Tom Hilde (Norwegia) |
91.5 |
116.5 |
19 |
Noriaki Kasai (Japonia) |
91.0 |
116.0 |
20 |
Arttu Lappi (Finlandia) |
90.5 |
115.0 |
21 |
Jakub Janda (Czechy) |
91.5 |
114.5 |
|
Roman Koudelka (Czechy) |
91.0 |
114.5 |
23 |
Jernej Damjan (Słowenia) |
90.0 |
112.5 |
24 |
Denis Kornilov (Rosja) |
89.5 |
112.0 |
|
Robert Mateja (Polska) |
90.0 |
112.0 |
26 |
Stephan Hocke (Niemcy) |
90.0 |
111.5 |
|
Takanobu Okabe (Japonia) |
89.5 |
111.5 |
|
Kenshiro Ito (Japonia) |
89.5 |
111.5 |
29 |
Andrea Morassi (Włochy) |
90.0 |
111.0 |
|
Radik Zhaparov (Kazachstan) |
91.5 |
111.0 |
|
Heung Chul Choi (Korea Pd.) |
90.0 |
111.0 |
32 |
Peter Zonta (Słowenia) |
89.5 |
110.5 |
33 |
Daiki Ito (Japonia) |
89.0 |
110.0 |
|
Tobias Bogner (Niemcy) |
89.5 |
110.0 |
35 |
David Lazzaroni (Francja) |
88.0 |
108.5 |
36 |
Ilja Rosliakov (Rosja) |
88.5 |
108.0 |
37 |
Vincent Descombes Sevoie (Francja) |
87.5 |
107.5 |
38 |
Michael Möllinger (Szwajcaria) |
88.0 |
107.0 |
39 |
Piotr Żyła (Polska) |
87.5 |
106.5 |
40 |
Antonin Hajek (Czechy) |
87.0 |
105.5 |
|
Rok Benkovic (Słowenia) |
88.0 |
105.5 |
|
Nikolay Karpenko (Kazachstan) |
88.0 |
105.5 |
43 |
Primoz Pikl (Słowenia) |
87.5 |
104.5 |
|
Yong Jik Choi (Korea Pd.) |
86.5 |
104.5 |
|
Volodymyr Boschuk (Ukraina) |
87.5 |
104.5 |
46 |
Stefan Read (Kanada) |
86.5 |
102.5 |
47 |
Ondrej Vaculik (Czechy) |
85.5 |
100.5 |
48 |
Vitaliy Shumbarets (Ukraina) |
86.0 |
100.0 |
49 |
Rok Urbanc (Słowenia) |
85.5 |
99.5 |
|
Guido Landert (Szwajcaria) |
85.0 |
99.5 |
51 |
Petr Chaadaev (Białoruś) |
85.0 |
99.0 |
52 |
Maksim Anisimov (Białoruś) |
85.0 |
98.5 |
53 |
Sebastian Colloredo (Włochy) |
85.0 |
98.0 |
54 |
Alexey Korolev (Kazachstan) |
83.0 |
95.0 |
55 |
Jens Salumäe (Estonia) |
82.5 |
94.5 |
56 |
Oleksander Lasarovich (Ukraina) |
81.5 |
90.0 |
57 |
Martin Mesik (Słowacja) |
80.5 |
89.0 |
58 |
Graeme Gorham (Kanada) |
77.0 |
81.5 |
59 |
Trevor Morrice (Kanada) |
76.0 |
78.5 |
60 |
Ivan Karaulov (Kazachstan) |
76.5 |
77.0 |
61 |
Mihai Damian (Rumunia) |
72.5 |
71.5 |
62 |
Adam Małysz (Polska) |
DNS |
DNS |
63 |
Gregory Baxter (Kanada) |
86.0 |
DSQ |