Janne Ahonen wygrał przed Noriakim Kasai. 23 letni Fin Janne Ahonen, który przed tym sezonem zapowiadał, że będzie odgrywał główną rolę w PUCHARZE ŚWIATA w tym roku wygrał drugie zawody z serii Letnich Grand Prix, które odbyły się w fińskiej miejscowości Kuopio. Ahonen błyszczał formą nie tylko w finale (12 zawodników), ale podczas całych zawodów. Skokami na 122 i 129.5 metra udowodnił swoją wyższość nad rywalami. W bardzo ekscytującym finale Ahonen pokonał Noriaki Kasai (Japonia), który skoczył w finale 125 metrów. Ostatni skok Ahonena mierzył 123,5 metra, ale i tak dało mu to zwycięstwo w generalnej klasyfikacji. Pomogła mu w tym nota za skok, wyższa od Japończyka – trzy x 20 i raz 19,5. W konkursie nie wystąpił największy tegoroczny faworyt – Niemiec Martin Schmitt (kłopoty z nartami i kombinezonem).