Już od trzech lat w Salzburgu - mieście w północno-zachodniej Austrii, przyznaje się nagrody młodym zawodnikom za ich szczególne osiągnięcia zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Odkryciem tegorocznego sezonu jest młody Austriak - Gregor Schlierenzauer, który 9 listopada odebrał nagrodę "Terragas Jugendsport-Preis 2006". Gregor otrzymał premię w wysokości 5000 euro z rąk szefa Austriackiego Związku Narciarskiego - Toniego Innauera. Młody Austriak, podczas Letniego Grand Prix wziął udział w 5 konkursach, z czego 4 razy stanął na podium. W ogólnej klasyfikacji punktowej, zajął 5 miejsce. Skoczek ma na koncie również dwukrotne Mistrzostwo Austrii.
Gregor Schlierenzauer jest drugim skoczkiem, który zdobył tę nagrodę. Jako pierwszy otrzymał ją Thomas Morgenstern w roku 2004. Thomas to dwukrotny mistrz olimpijski z Turynu.

Gregor uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia. Miejmy nadzieję, że w przyszłości powtórzy sukcesy swoich rodaków.