Matti Hautamaeki został Mistrzem Finlandii w skokach na igelicie. Drugie miejsce zajął jego kolega z Puijon Hiihtoseura, Janne Happonen, zaś trzeci był Tami Kiuru z Lahti.
W odróżnieniu od wczorajszego konkursu drużynowego, dziś na skoczni Puijo w Kuopio wiało słabiej, choć i tak wiatr nieco mieszał szyki zawodnikom. Zdumiewająco dalekie miejsca zajmowali po pierwszej serii tak wypróbowani skoczkowie jak Harri Olli, Arttu Lappi czy Risto Jussilainen. Nie zawiedli jednak faworyci, a walka o medale była bardzo wyrównana. Na półmetku prowadził Matti Hautamaeki z jedynie półmetrową przewagą (0,9 punktu) nad Janne Happonenem - ta dwójka jako jedyna przekroczyła punkt konstrukcyjny obiektu - zaś Tamiego Kiuru i Janne Ahonena (miejsca 3 i 4) dzieliły niespełna dwa punkty. Za nimi plasowali się kolejni skoczkowie z Lahden Hiihtoseura: Veli-Matti Lindstroem oraz Akseli Kokkonen.

Druga seria nie przyniosła zmian na szczycie, natomiast poprzesuwało się trochę na dalszych miejscach. Ładnymi skokami popisali się Jussi Hautamaeki (119 m), Joonas Ikonen (115,5) oraz wyżej wspomniany Arttu Lappi (119,5), co pozwoliło im awansować w klasyfikacji końcowej. Swoją próbę zupełnie zepsuł Veli-Matti Lindstroem, zaś Akseli Kokkonen ostatecznie zajął siódmą lokatę, co pozwala z optymizmem patrzeć na dalsze starty tego zawodnika. Janne Ahonen skokiem na odległość 116 m nie zdołał dostać się na podium i musiał zadowolić się czwartą pozycją. Ta sztuka udała się wszakże Tamiemu Kiuru, który mógł świętować brązowy medal krajowych mistrzostw. Janne Happonen, typowany przez wielu na zwycięzcę, być może nie wytrzymał presji - 120,5 metra okazało się za mało, by pokonać Hautamaekiego. Matti skoczył w drugiej serii jedynie metr bliżej niż w pierwszej i wygrał zawody. Tak czy owak, publiczność była zadowolona: złoto i srebro Mistrzostw Finlandii przypadły zawodnikom z Kuopio.