Wczoraj odbyły się Letnie Mistrzostwa Niemiec w Winterberdze. Przy skoczni zasiadło około 9 tysięcy kibiców. Byłoby ich znacznie więcej gdyby nie absencja Martina Schmitta i Svena Hannawalda. Byli oni jednak obecni jako widzowie.
Przy dużym upale i zmiennym wietrze zawody wygrał Frank Loeffler, zawodnik kadry B. Drugie miejsce zajął Georg Spaeth, a na trzecim stopniu podium stanął niedawno kontuzjowany w charytatywnym meczu piłki nożnej Alexandr Herr. Loeffler zapewnił sobie tytuł dwoma dalekimi skokami (82,0 i 82,5 metra). Przypomnijmy, że w Winterberdze jest skocznia o punkcie K-81, a dystans jury to 89 metrów. "Jestem zaskoczony i cieszę się ogromnie. Teraz mam nadzieje, że w zimie również będę dobrze skakał" - mówił po konkursie Frank Loeffler.
Stawiani w gronie faworytów, Michael Uhrmann i Christof Duffner zawiedli, zajęli odpowiednio miejsca 7 i 15. Nie zawiódł jedynie Stephan Hocke, który uplasował się tuż za podium.

Wyniki Mistrzostw Niemiec (27.07.2002)

1. Frank Loeffler 82,0 i 82,5 m - 238 pkt.