Skoczkowie dopiero, co zakończyli swoje olimpijskie zmagania, jednak nie oznacza to, iż mają chwilę odpoczynku od skoków. Norwescy zawodnicy na czele z mistrzem olimpijskim - Larsem Bystoelem, rywalizowali w ten weekend w zawodach Mistrzostw Norwegii rozgrywanych na Kongsberg.
Wczorajszy konkurs indywidualny na skoczni normalnej wygrał Bjoern Einar Romoeren oddając dwa najdłuższe skoki w konkursie 97 i 97,5 m. Jednak po pierwszej serii zajmował dopiero 3 pozycję, gdyż miał pewne problemy po wylądowaniu. Lars Bystoel prowadził po pierwszej serii ze skokiem na odległość 96 m, w drugiej próbie uzyskał jedynie 93 m i był zmuszony ustąpić miejsca Romoerenowi. Natomiast Sigurd Pettersen (drugi po pierwszej serii - również 96 m, jednak minimalnie niższe noty) w drugim skoku osiągnął odległość o metr krótszą aniżeli Bystoel – 92 m.

Wśród pań ponownie najlepsza okazała się Anette Sagen, która zdeklasowała rywalki odległościami 96,5 i 97 m, uzyskując tym samym notę 249 pkt. Drugie miejsce ze stratą 28 pkt. zajęła Henriette Smeby, która oddała dwa skoki na 90 metrów. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Line Jahr.

W rozgrywanym w piątek konkursie drużynowym najlepsza okazała się drużyna Buskerud, w składzie: Thomas Lobben, Tommy Egeberg, Anders Jacobsen i Sigurd Pettersen. Zawodnicy tego klubu uzyskali łączną notę 949 pkt. Drugą lokatę zajęli skoczkowie z Akershus - Tom Hilde, Morten Gjesvold, Henning Stensrud (najlepszy indywidualnie – zdobył łącznie 245 pkt) oraz Bjoern Einar Romoeren (w drugim skoku oddał najdłuższy skok zawodów – 95m), którzy stracili do zwycięzców 42, pkt. O wiele większą stratę wynoszącą aż 167 pkt. "wypracowali" sobie zawodnicy Nord-Troendelag: Vegard Sklett, Johan Martin Brandt, Andreas Stjernen, Boerge Blikeng.

W zawodach wzięło udział 66 skoczków. Nie wystartowali m.in. Roar Ljoekelsoey, Tommy Ingebrigtsen i Daniel Forfang.