Już jutro w samo południe rozpoczną się pierwsze skoki treningowe przed Mistrzostwami Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Rekord skoczni wynosi 214 metrów i został ustnowiony 31 stycznia 2003 roku przez Svena Hannawalda. Tytułu mistrza broni Norweg - Roar Ljoekelsoey, którego forma w tym sezonie rośnie z każdym konkursem. Przed tygodniem zajął 3 miejsce w konkursie w Bischofshofen i dzięki temu zdobył brąz w całym Turnieju. Do jego najgroźniejszych rywali należeć będą zdecydowanie Jakub Janda i Janne Ahonen, choć to Czech bardziej znany jest z upodobań lotniczych :-). Najlepszą druzyną podczas MŚ w Planicy w 2003 roku byli Norwegowie. Drugie miejsce zajęła ekipa Finlandii, trzecie zaś Austriacy.
Konkurs MŚ nie jest wliczany do punktacji Pucharu Świata. Przez kwalifikacje przechodzi najlepszych 50 zawodników, z czego po I serii konkursowej odpada 20-tu i czołowa trzydziestka skacze kolejne 3 serie. Suma punktów uzyskanych za cztery skoki daje zawodnikom odpowiednie miejsce w mistrzostwach.

Organizatorzy Mistrzostw Świata przygotowali bardzo bogaty program dla kibiców. W piątek 13.01 była gwiazda austriackich skoków narciarskich - wciąż popularny Andreas "Goldi" Goldberger o godzinie 15:30, wykona swój ostatni skok.