Nie tylko Austriacy walczyli dziś o krajowy tytuł mistrzowski. Także na wyłożonej igelitem Wielkiej Krokwi trwał zacięty bój o to ważne trofeum.
Adam Małysz nie zawiódł swoich kibiców i po raz kolejny zwyciężył w Zakopanem zdobywając tytuł mistrza Polski. Wygraną zapewniły mu dwa równe skoki na odległość 132 metry. Drugie miejsce zajął Marcin Bachleda lądując na 126 i 133 metrze. Na trzecim stopniu podium stanął Robert Mateja uzyskując 123 i 135 metrów. Była to najdalsza odległość zawodów. Tuż za "pudłem" znaleźli się Wojciech Skupień, Martin Mesik i Tomasz Pochwała. Zawiódł nieco Kamil Stoch lądując na 7 pozycji.

Małysz swym zwycięstwem na Wielkiej Krokwi udowodnił, ze nadal jest najlepszym polskim skoczkiem narciarskim, co z pewnością jest dobrą prognozą przed nadchodzącym sezonem zimowym.

Wśród juniorów najlepszy był Łukasz Rutkowski (17 lokata wśród seniorów) przed Dawidem Kowalem i Dawidem Kubackim.

Jutro kolejne zawody. Tym razem skoczkowie rywalizować będą na Średniej Krokwi. Seria próbna rozpocznie się o godzinie 11.00. Początek zawodów o godzinie 12.00.