Podwójną wygraną reprezentantów Polski zakończył się 10. w sezonie konkurs letniego Puchar Kontynentalnego na Olimpijskiej skoczni w Park City (HS-134). W zawodach zwyciężył Wojciech Skupień, przed Stefanem Hulą!
29-letni Skupień dzięki skokom na odległość 122,5 oraz 120 metrów zgromadził łączną notę 229 punktów. Młodszy kolega reprezentacyjny Skupnia, Stefan Hula lądował na 115,5 i 124 metrze i stracił do Zakopiańczyka 5,9 punktu. Trzecią lokatę w zawodach zajął reprezentant gospodarzy Clint Jones. Amerykanin, skaczący przed własną publicznością, oddał skoki na odległość 116,5 oraz 122,5 metra (222,7 pkt).

Tuż za podium znaleźli się trzej Norwegowie: Anders Bardal, Morten Solem i Thomas Lobben. Siódmą lokatę zajął Kanadyjczyk Stefan Read. Dopiero na 12. miejscu sklasyfikowany został najlepszy z Austriaków w dzisiejszym konkursie - Stefan Thurnbichler. Również słabo wypadli nasi zachodni sąsiedzi. Najlepszy z Niemców, Julian Musiol zajął 16. lokatę.

Niestety wysokich pozycji z pierwszej serii nie utrzymali dwaj pozostali reprezentanci naszego kraju. Marcin Bachleda, który na półmetku zawodów był czwarty. Lider klasyfikacji letniego Pucharu Kontynentalnego spadł o cztery lokaty i ostatecznie zajął 8. miejsce. Jeszcze większy spadek zanotował Paweł Urbański - z trzeciego miejsca na 14.

Kolejny konkurs letniego CoC i szansa na rewanż za dzisiejsze zawody, odbędzie się już w niedzielę. Liczymy, iż reprezentanci naszego kraju zaprezentują się równie dobrze jak dzisiaj także w drugim konkursie w Park City.