Marcin Bachleda triumfuje w Velenje! Najlepszy w pierwszej serii drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Velenje Polak nie oddał prowadzenia już do końca. "Diabeł" uzyskał najlepsze odległości w obu seriach - w pierwszej 89 metrów, w drugiej poprawił się o jeden metr. Reprezentant naszego kraju pokonał Janne Happonena o 1,5 pkt (89,0 m + 89,5 m) i mistrza świata na skoczni normalnej z Oberstdorfu (!!!) Roka Benkovica (88,0 m + 88,5 m).
Dobrze spisali się także pozostali Polacy startujący w konkursie. Stefan Hula, Wojciech Tajner i Tomasz Pochwała najwyraźniej lubią swoje towarzystwo, ponieważ uplasowali się kolejno na miejscach: 12, 13 i 14. Warto tu odnotować duży awans Pochwały - z 20 pozycji po pierwszej serii na 14 miejsce w ostatecznej klasyfikacji.

Zawodnik, który startował jako ostatni w pierwszej serii (z racji drugiego miejsca zajmowanego w klasyfikacji generalnej letniego COC; lider cyklu Robert Kranjec nie startował), Stefan Thurnbichler z Austrii, zawalił drugi skok i ostatecznie zajął dopiero 20 miejsce.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu i wczorajszej czwartej lokacie Marcin Bachleda został liderem letniej części Pucharu Kontynentalnego. Polak wyprzedza dwóch Finów - o 34 punkty Janne Happonena i o 45 punktów Juhę-Mattiego Ruuskanena. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej letniego COC prowadzi Słowenia przed Finlandią i Polską.