Niezwykle męczące będą najbliższe dni dla najlepszych skoczków świata. Na piątek zaplanowany został kolejny konkurs Pucharu Świata - tym razem skoczkowie spotkają się w Lillehammer. Dziś rano zawodników czeka podróż z Finlandii, gdzie odbyły się dwa pierwsze konkursy Turnieju Skandynawskiego, do Norwegii na rozstrzygające zawody nordyckiej imprezy.
W czwartek wieczorem (godzina 17:00) odbędą się pierwsze oficjalne treningi na olimpijskiej skoczni w Lillehammer K-120 (HS-134). Następnie rozegrane zostaną kwalifikacje - walka o prawo udziału w piątkowych wieczornym konkursie (początek o 17:00).

Na półmetku Turnieju Skandynawskiego liderem klasyfikacji jest Matti Hautamaeki. Fin, który zwyciężył w dwóch pierwszych konkursach cyklu, o 11 punktów wyprzedza Roara Ljoekelsoeya, który na Lysgaardsbakken na pewno powalczy o objęcie przodownictwa w klasyfikacji.

aktualna klasyfikacja Turnieju Skandynawskiego >>

Przed rokiem w Lillehammer konkurs zdominowali Norwegowie. Wygrał Roar Ljoekelesoey przed Bjoernem-Einarem Romoerenem i Simonem Ammannem. Tuż za podium uplasował się Tommy Ingebrigtsen. W konkursie startował tylko jeden Polak - Wojciech Skupień zajął jednak dalekie 45. miejsce.