Na godzinę 15:30 przewidziany był start drugiego konkursu Mistrzostw Finlandii w skokach narciarskich. Zmagania na skoczni HS130 rozpoczęły się zgodnie z planem. Wśród 32 zgłoszonych do konkursu zawodników niespodziewanie najlepszy okazał się... Tami Kiuru. Zawodnik klubu Lahden Hiihtoseura uzyskał 133,5 i 128,5 metra i z łączną notą 278,5pkt pokonał wczorajszego triumfatora Mattiego Hautamäki (Puijon Hiihtoseura). Hautamäki skakał wyraźnie słabiej od swojego kolegi z reprezentacji i uzyskiwane przez niego odległości (130,5m i 125m) nie pozwoliły mu na powtórzenie wczorajszego sukcesu. Na trzecim miejscu uplasował się Kalle Keituri (Lahden Hiihtoseura).
Kalle Keituri nie myśli o Mistrzostwach Świata, ale stara się o dobrą pozycję w COC: "W dwóch konkursach właśnie rozpoczętego periodu Pucharu Kontynentalnego byłem drugi i teraz liczy się dla mnie, by wyniki kolejnych konkursów pozwoliły mi wziąć udział w zawodach Pucharu Świata."

32 Joonas Haapala (JoKu) 74,0m 65,0m 34,1

Po wczorajszym konkursie wiele osób zastanawiało się, dlaczego Taku Takeuchi, zawodnik japoński skaczący w fińskim klubie Puijon Hiihtoseura, nie został wzięty pod uwagę w klasyfikacji indywidualnej konkursu, mimo iż zajął wysokie trzecie miejsce. Otóż według regulaminu, w konkursie indywidualnym Mistrzostw Finlandii mogą brać udział jedynie zawodnicy fińscy. Z kolei w przypadku konkursu drużynowego, zawodnik z innego kraju może zostać sklasyfikowany, jeżeli tylko jest zarejestrowany w Związku jako reprezentant danego klubu. Podobna sytuacja miała miejsce dzisiaj - nazwisko Taku Takeuchi nie widnieje w oficjalnym zestawieniu wyników, mimo iż zajął 6 miejsce.

Na podstawie wyników Mistrzostw Finlandii, selekcjoner fińskiej reprezentacji podjął decyzję o składzie drużyny na Mistrzostwa Świata w Oberstdorfie. Do Niemiec pojadą: Janne Ahonen, Matti Hautamäki, Risto Jussilainen i Tami Kiuru.