Radosna nowina dobiegła z obozu austriackich skoczków przygotowujących się do zawodów PŚ w lotach narciarskich w Tauplitz/Bad Mitterndorf. Czwarty zawodnik gospodarzy najblizszych konkursów PŚ, Wolfgang Loitzl został dziś rano ojcem. Żona Austriaka, Marika urodziła syna. Potomek skoczka będzie nosił imię Benjamin Wolfang.
Przypomnijmy, że po 13 konkursach obecnego sezonu 2004/2005 Wolfgang Loitzl zajmuje 13 lokatę w klasyfikacji PŚ. Najlepszą pozycję w tym sezonie zajął w pierwszym konkursie w Harrachovie, plasując się na 8 miejscu. Trzynastka jest chyba przypisana do Loitzla w obecnym sezonie, bo również na tej pozycji ukończył 53. Turniej Czterech Skoczni.

Warto dodać, że jutro Loitzl będzie obchodził 25. urodziny. Czy młody członek rodziny Państwa Loitzl pójdzie w ślady taty? Przekonamy się za kilkanaście lat...