Roman Koudelka okazał się najlepszy w mistrzostwach Czech, które odbyły się wczoraj w Harrachovie na skoczni normalnej. Wśród pań triumfowała Anezka Indrackova.
Roman Koudelka uzyskał 91,5 i 90 metrów i o 8 punktów wyprzedził Filipa Sakalę (92,5 i 88 m). Brąz wywalczył Viktor Polasek (88 i 80 m) z dużą stratą. Poza podium znaleźli się Radek Selcer, Benedikt Holub i Frantisek Holik. W zawodach zabrakło Cestmira Koziska, który powołany został na IO w Pekinie obok dzisiejszych medalistów. Niestety Czech miał dodani wynik testu na koronawirusa i jego dalsze losy są niewiadomą.

Ostatnie miejsce zajął polski kombinator norweski, zawodnik klubu Luks-Ski Lubawka - Krystian Gryczuk, który zmuszony jest trenować na czeskich obiektach, gdyż skocznie w Sudetach nie są przygotowane do skakania.

U pań Anezka Indrackova po skokach na 85 i 78,5 metra pokonała swoją siostrę Karolinę o 5,5 punktu (76 i 85 m). Na trzecim miejscu uplasowała się Stepanka Ptackova.

W kategorii juniorów najlepszy wynik zanotował Krystof Hauser.