Marita Kramer zdeklasowała konkurencję w finałowym, jednoseryjnym konkursie PŚ w Czajkowskim. Austriaczka poleciała aż 146,5 metra i ponownie ustanowiła swój rekord życiowy. Wyprzedziła Silje Opseth aż o 16 punktów!
Norweżka poleciała na 134 metry. Trzecie miejsce zajęła Nika Kriznar, która lądowała na 131,5 metra. Sara Takanashi znalazła się na 7. miejscu (126 metrów). Zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon została Nozomi Maruyama, która skoczyła 126,5 metra i zajmowałaby szóstą pozycję. Na starcie nie pojawiła się Selina Freitag.

Na skoczni wiał silny wiatr pod narty. Zawodniczki skakały z 14., 11. i 10. belki startowej.

Druga seria rozpoczęła się ze sporym opóźnieniem. Do startu dopuszczono Maruaymę, która skoczyła 123,5 metra w innym kombinezonie. Potem oddano jeszcze dwa skoki i znów nastąpiła długa przerwa. Po naradach jury zdecydowano jednak o odwołaniu drugiej serii.

Wobec tego zwyciężczynią konkursu została Marita Kramer, która zajęła 3. miejsce w PŚ, a triumfowała Nika Kriznar, dziś zajmując trzecie miejsce w konkursie. W Pucharze Narodów wygrały Austriaczki, a w Blue Bird Marita Kramer.