Przed chwilą zakończył się pierwszy z dwóch konkursów letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Na najwyższym stopniu podium stanął Ferdinand Bader. Niemiec oddał skoki na odległość 101,0 i 100,5 metra, łacznie gromadząc 274,5 punktu. Na drugiej pozycji uplasował się reprezentant gospodarzy Daniel Forfang, który swym skokiem w pierwszej serii 103,0 metry ustanowił nowy rekord skoczni. Lokatę na najniższym stopniu podium zajął Austriak Balthasar Schneider (96,0 m i 101,5 m).
Czwarte miejsce w zawodach ex aequo z kolejnym skoczkiem norweskim Mortenem Solemem zajął Robert Mateja. Przypomnijmy, że przed dzisiejszymi zawodami reprezentant klubu WKS Zakopane miał równo 100 punktów przewagi nad drugim Stefanem Kaiserem. W dzisiejszym konkursie austriacki skoczkek uplasował się tuż za Mateją, na szóstej pozycji, co oznacza, że już dziś Polak ma zagwarantowane zwycięstwo w klasyfikacji generalnej letniej części Pucharu Kontynentalnego!

Poza Mateją w pierwszej dziesiątce zawodów znaleźli się dwaj inni Polacy. Dziewiątą pozycję zajął Marcin Bachleda (96,0 i 94,5 m), natomiast tuż za nim uplasował się Tomisław Tajner (94,0 i 96 m). Na dalszym miejscu zakończył zawody czwarty z naszych reprezentantów, startujący w sobotnim konkursie w Lillehammer - Tomasz Pochwała (91,5 i 86,5 m), który był 25.

Jak już wspomnieliśmy, Robert Mateja może świętować już triumf w klasyfikacji generalnej COC. Polak ma bezpieczną, 110-cio punktową przewagę na drugim Stefanem Kaiserem. Trzeci w klasyfikacji jest Słoweniec Jernej Damjan. Dzięki dobremu 9. miejscu w Lillehammer na 25. pozycję przesunał się Marcin Bachleda, a na 29. Tomisław Tajner. W klasyfikacji drużynowej Polacy pozostają niezagrożeni na trzecim miejscu. Rankingowi przewodzą Słoweńcy przed Austriakami.

Jutro odbędzie się ostatni konkurs z cyklu letniego COC. Na godzinę 10:00 zaplanowano serię próbną, natomiast o godzinie 11:00 rozpocznie się konkurs główny.