Za swoimi plecami Szwajcar pozostawił szeroką grupę reprezentatów gospodarzy - na podium stanęli Philipp Aschenwald (114 i 112 m) oraz Daniel Huber (112,5 i 117 m - najlepsza odległość konkursu), a kolejne miejsca zajęli Clemens Aigner (112,5 i 113,5 m), prowadzący po pierwszej serii Michael Hayboeck (116,5 i 109 m) oraz Gregor Schlierenzauer (109,5 i 112,5 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Zak Mogel, Mackenzie Boyd-Clowes, David Siegel i Andreas Kofler.
Sześciu Polaków startujących w konkursie podzieliło się na dwie grupy - punktujących i niepunktujących. Najlepiej spisał się Tomasz Pilch, który zajął czternaste miejsce (111 i 105 m), a w trzydziestce znaleźli się jeszcze Przemysław Kantyka (dwudziesty - dwa razy po 103,5 m) i Aleksander Zniszczoł (dwudziesty piąty - 101 i 105,5 m). Na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyli Paweł Wąsek (99 m - 38.), Damian Skupień (93 m - 46.) i Andrzej Stękała (87 m - 51.).
Podczas zawodów wiatr wiał w plecy, a jego prędkość dochodziła do 1,2 m/s. Belka startowa była ustawiona głównie w piątej bramce; jedynie podczas czterech skoków w drugiej serii rozbieg skrócono do progu czwartego.
Dzisiejszy konkurs był dopiero półmetkiem rywalizacji w ramach letniego CoC, do zakończenia pozostało jeszcze sześć konkursów (po dwa w Oslo, Zakopanem i Klingenthal). Na czele klasyfikacji generalnej obecnie plasuje się Philipp Aschenwald, który ma 128 punktów przewagi nad Killianem Peierem.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Killian Peier
112.0
115.0
278.4
2
Philipp Aschenwald
114.0
112.0
276.8
3
Daniel Huber
112.5
117.0
276.5
4
Clemens Aigner
112.5
113.5
275.5
5
Michael Hayboeck
116.5
109.0
271.1
6
Gregor Schlierenzauer
109.5
112.5
266.7
7
Zak Mogel
109.0
111.5
264.0
8
Mackenzie Boyd-Clowes
106.5
107.0
259.5
9
David Siegel
105.5
110.0
258.2
10
Andreas Kofler
108.5
108.5
257.9
11
Felix Hoffmann
106.5
106.0
256.2
12
Andreas Schuler
108.0
104.0
253.2
13
Manuel Fettner
108.5
106.0
252.3
14
Tomasz Pilch
111.0
105.0
250.7
15
Julian Wienerroither
104.0
105.0
250.3
16
Stefan Huber
109.5
104.5
249.9
17
Gregor Deschwanden
108.0
112.0
246.2
18
Moritz Baer
105.5
101.0
244.2
19
Martin Hamann
105.0
101.5
244.0
20
Przemysław Kantyka
103.5
103.5
243.8
21
Sondre Ringen
105.5
101.0
242.4
Joacim Oedegaard Bjoereng
103.0
104.5
242.4
23
Gabriel Karlen
103.0
105.0
241.1
24
Justin Nietzel
104.5
100.5
237.3
25
Aleksander Zniszczoł
101.0
105.5
234.1
26
Justin Lisso
100.5
105.5
233.0
27
Florian Altenburger
105.0
99.0
230.8
28
Davide Bresadola
101.5
102.5
229.4
29
Jan Bombek
101.5
97.0
228.4
30
Maximilian Steiner
104.0
92.5
215.6
31
Marius Lindvik
97.5
113.5
32
Constantin Schmid
98.5
113.3
Clemens Leitner
101.0
113.3
34
Jan Hoerl
98.5
112.4
35
Sigurd Nymoen Soeberg
99.5
110.8
36
Rok Justin
99.0
110.6
37
Andreas Granerud Buskum
97.0
109.7
38
Paweł Wąsek
99.0
109.2
39
Nejc Dezman
97.0
107.0
40
Sebastian Colloredo
97.5
106.6
41
Filip Sakala
97.0
106.0
42
Federico Cecon
98.0
104.2
43
Miran Zupancic
93.5
101.9
44
Joachim Hauer
93.0
96.4
45
Vojtech Stursa
91.5
95.2
46
Casey Larson
92.5
93.5
Damian Skupień
93.0
93.5
48
Matthew Soukup
93.0
90.7
49
Hunor Farkas
88.0
87.8
50
Thomas Roch Dupland
93.0
87.3
51
Andrzej Stękała
87.0
79.9
52
Frantisek Holik
83.0
76.9
53
Andrei Feldorean
80.0
67.9
54
Paul Brasme
90.5
DSQ
55
Rok Tarman
103.0
DSQ
klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »