Ryoyu Kobayashi, podobnie jak wczoraj, stanął na najwyższym stopniu podium zawodów Letniej Grand Prix w Hakubie. Polacy spisali się minimalnie lepiej niż w piątek - punkty zdobył Andrzej Stękała...
Kobayashi objął zdecydowane prowadzenie już po pierwszej serii konkursowej, w której uzyskał 134,5 metra. W finale Japończyk lądował bliżej (131,5 m), ale to wystarczyło, by obronić znaczącą część przewagi nad rywalami.

Za Kobayashim uplasował się Jewgienij Klimow, który na półmetku był czwarty (130,5 m), ale w finale (131,5 m) zgromadził najwięcej punktów i przesunął się na drugą lokatę. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Daniel Huber (128 i 133 m).

Miejsca w czołówce zajęli także Daiki Ito (125,5 i 127 m), Jurij Tepes (128 i 130 m) oraz Killian Peier (126,5 i 125 m), a najlepszą dziesiątkę uzupełnili Andreas Wank, Dimitrij Wasiliew, Mackenzie Boyd-Clowes (drugi na półmetku, ale ze słabszym drugim skokiem) i Kevin Bickner.

Nieco lepiej niż we wczorajszym konkursie spisali się Polacy. Awans do drugiej serii wywalczył Andrzej Stękała (107,5 i 100 m), który z Hakuby przywiezie trzy punkty klasyfikacji generalnej LGP. Z kolei Krzysztof Biegun po raz drugi w trakcie tego weekendu lądował za setnym metrem i po raz pierwszy nie został sklasyfikowany jako ostatni - tuż za nim uplasował się bowiem Sabirzhan Muminow.

Po dwóch drugich miejscach zajętych w Hakubie na prowadzenie klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix wysunął się Jewgienij Klimow. Rosjanin ma obecnie 65 punktów przewagi nad Kamilem Stochem, trzeci jest Piotr Żyła (135 punktów straty do Klimowa).

Podczas pierwszej serii wszyscy startowali z piętnastej belki, wiatr wiał z prędkością do 0,4 m/s, jednak z różnych kierunków. W finale warunki się zmieniły (podmuchy nawet do 1,2 m/s; także z różnych stron), czego efektem były zmiany długości rozbiegu (belki siedemnasta, szesnasta, piętnasta i trzynasta).