Lukas Hlava dość niespodziewanie wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie. Wśród Polaków najwyżej sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła, który zajął czternaste miejsce.
Po pierwszej serii Hlava plasował się na drugiej pozycji, w finale zdołał jeszcze awansować. Skoki na odległość 99 i 103,5 metra dały Czechowi radość ze zwycięstwa przed własną publicznością, drugie w trakcie tego weekendu podium i przewagę 3,2 punktu nad Florianem Altenburgerem (103 i 104,5 m).

Na najniższym stopniu podium stanął zwycięzca dwóch poprzednich konkursów - Philipp Aschenwald (98,5 i 103 m), natomiast czwarte miejsce zajął lider po pierwszej serii - Eetu Nousiainen (107 i 99,5 m). Na kolejnych lokatach znaleźli się Zak Mogel (101 i 101,5 m) i Fabian Seidl (100 i 101,5 m), a czołową dziesiątkę uzupełnili Cestmir Kozisek, Julian Hahn, Rok Justin i Jonathan Learoyd.

Tym razem wśród najlepszych zabrakło reprezentanta Polski - punkty do klasyfikacji generalnej CoC zdobyło tylko dwóch naszych skoczków: Aleksander Zniszczoł (95,5 i 102 m - czternasty po awansie z 29. miejsca zajmowanego na półmetku) i Przemysław Kantyka (96 i 97 m - osiemnasty). Stosunkowo niewiele do awansu zabrakło Tomaszowi Pilchowi - w pierwszej serii uzyskał 99,5 metra, jednak został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon. Poza trzydziestką sklasyfikowano natomiast Pawła Wąska, Andrzeja Stękałę i Bartosza Czyża.

Podczas pierwszej serii zawodnicy startowali z belek czternastej i szesnastej; w trakcie finału - tylko z szesnastej. Skoczkom w rywalizacji przeszkadzał wiatr - podmuchy były skierowane co prawda pod narty, ale ich siła - według uśrednionego pomiaru - się zmieniała (od ciszy do 1,7-1,8 m/s).

Po dzisiejszym konkursie Philipp Aschenwald powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej letniego CoC do 98 punktów nad Killianem Peierem. Wśród Polaków najwyżej - na czwartym miejscu - plasuje się Aleksander Zniszczoł. Kolejne starty w CoC za trzy tygodnie w austriackim Stams.