Do czołowej czterdziestki nie zdołały wejść obie zgłoszone do rywalizacji Polki - Anna Twardosz była czterdziesta piąta (74 m), a Joanna Kil - pięćdziesiąta (57,5 m). W popołudniowym konkursie nie zobaczymy też m.in. Yuki Seto, Kaori Iwabuchi i Abigail Strate - wszystkie trzy swobodnie awansowałyby do konkursu, gdyby nie dyskwalifikacja za nieregulaminowe kombinezony.
Podczas kwalifikacji wszystkie panie startowały z osiemnastej belki. Wiatr wiał pod narty, a jego siła dochodziła do dwóch metrów na sekundę.
Konkurs pań rozpocznie się o 16:30, natomiast godzinę wcześniej zawodniczki wystartują w serii próbnej.
Wyniki kwalifikacji
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Sara Takanashi
99.5
114.1
2
Maren Lundby
97.5
112.8
3
Ema Klinec
99.5
111.8
4
Juliane Seyfarth
96.5
108.2
5
Yuki Ito
95.0
106.5
6
Ursa Bogataj
98.0
104.3
7
Spela Rogelj
92.5
102.6
8
Katharina Althaus
92.0
98.1
9
Nika Kriznar
95.0
97.2
10
Anna Odine Stroem
92.5
94.8
11
Chiara Hoelzl
90.0
92.6
12
Xinyue Chang
94.5
91.0
13
Lucile Morat
87.5
89.3
14
Katra Komar
89.0
89.2
15
Sofia Tikhonova
90.0
87.6
16
Nozomi Maruyama
85.5
86.9
17
Jacqueline Seifriedsberger
87.5
86.4
18
Jerneja Brecl
88.0
85.0
19
Eva Pinkelnig
87.5
84.3
20
Ramona Straub
85.0
82.9
21
Irina Avvakumova
85.5
82.4
22
Daniela Vasilica Haralambie
83.5
80.6
23
Aleksandra Barantceva
84.0
78.9
24
Barbora Blazkova
81.5
74.9
25
Haruka Iwasa
80.0
74.8
26
Manuela Malsiner
80.5
73.3
27
Valentina Sderzhikova
80.5
71.7
28
Lea Lemare
78.5
69.0
29
Pauline Hessler
78.5
68.9
30
Lidiia Iakovleva
81.0
68.0
31
Julia Clair
76.0
64.6
32
Xueyao Li
74.5
62.9
33
Natasha Bodnarchuk
73.0
59.2
34
Marta Krepelkova
75.0
58.9
35
Lara Malsiner
74.5
58.3
36
Alexandra Kustova
74.5
57.8
37
Silje Opseth
73.5
57.2
38
Lisa Eder
72.0
57.0
39
Selina Freitag
72.5
54.1
40
Nita Englund
71.0
53.2
41
Nicole Maurer
71.5
52.4
42
Karolina Indrackova
69.5
51.3
43
Carina Alexandra Militaru
72.0
50.5
44
Gianina Ernst
74.0
49.7
45
Anna Twardosz
74.0
48.7
46
Stepanka Ptackova
67.5
47.3
47
Marita Kramer
69.0
46.8
48
Elisabeth Raudaschl
66.5
44.2
49
Andreea Diana Trambitas
64.5
40.9
50
Joanna Kil
57.5
20.5
51
Annika Belshaw
57.0
16.8
52
Michaela Rajnochova
49.0
2.7
53
Yuka Seto
95.0
DSQ
54
Kaori Iwabuchi
93.0
DSQ
55
Abigail Strate
84.5
DSQ
56
Natalie Eilers
79.5
DSQ
57
Samantha Macuga
52.0
DSQ