Wśród Polaków najlepszy rezultat uzyskał Przemysław Kantyka - 123 metry dały mu osiemnastą lokatę. Czwartą dziesiątkę otworzył Aleksander Zniszczoł (118,5 m), a awans wywalczyli jeszcze Tomasz Pilch (106,5 m), Andrzej Stękała (101 m) i Paweł Wąsek (100,5 m). Bartosz Czyż został zdyskwalifikowany za nieregulaminowy kombinezon i nie zobaczymy go w wieczornym konkursie.
Wszyscy zawodnicy startowali z trzynastej belki; wiatr wiał pod narty z prędkością do 1,78 m/s.
Wyniki kwalifikacji
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Timi Zajc
134.0
110.8
2
Karl Geiger
130.5
110.5
3
Robert Johansson
133.0
109.7
4
Killian Peier
131.5
107.2
5
Domen Prevc
126.5
104.5
6
Junshiro Kobayashi
128.5
103.2
7
Roman Koudelka
129.5
102.2
8
Daniel Huber
128.0
100.8
9
Dimitry Vassiliev
130.0
100.2
10
Alex Insam
126.0
99.7
11
Andreas Kofler
125.0
99.4
12
Evgeniy Klimov
125.0
98.9
13
Andreas Wellinger
120.5
98.2
14
Vladimir Zografski
127.0
97.7
15
Markus Eisenbichler
123.5
97.3
16
Richard Freitag
130.0
96.8
17
Anders Fannemel
123.0
94.4
18
Przemysław Kantyka
123.0
94.3
19
Clemens Aigner
125.5
94.2
20
Stefan Kraft
122.0
93.0
21
Gregor Deschwanden
123.0
91.9
22
Michael Hayboeck
120.0
90.2
23
Kevin Bickner
121.0
89.9
24
Marius Lindvik
122.0
88.5
Mikhail Nazarov
120.0
88.5
26
Anze Lanisek
118.0
86.2
27
Mackenzie Boyd-Clowes
115.0
85.7
28
Simon Ammann
116.5
85.0
29
Stephan Leyhe
114.5
84.7
30
Naoki Nakamura
120.0
84.5
31
Aleksander Zniszczoł
118.5
84.1
Yuken Iwasa
115.0
84.1
33
Cestmir Kozisek
115.5
81.1
34
Yukiya Sato
116.0
80.6
35
Gregor Schlierenzauer
117.5
78.6
36
Lukas Hlava
110.5
77.2
37
Yumu Harada
115.5
76.8
38
Pius Paschke
110.5
75.3
39
Tomaz Naglic
116.5
74.3
40
Halvor Egner Granerud
109.5
72.0
41
Constantin Schmid
108.5
71.7
42
Joacim Oedegaard Bjoereng
111.5
70.0
43
Rok Justin
106.5
67.6
44
Stefan Huber
107.0
64.5
45
Jonathan Learoyd
108.0
62.9
46
Paul Brasme
106.0
60.6
47
Tomasz Pilch
106.5
59.1
48
Thomas Roch Dupland
101.5
57.0
49
Andrzej Stękała
101.0
55.9
50
Paweł Wąsek
100.5
55.7
51
Denis Kornilov
99.5
55.1
52
Andreas Schuler
100.0
54.1
53
Federico Cecon
103.5
53.8
54
Ernest Prislic
99.0
49.4
55
Artti Aigro
96.0
48.3
56
Heung Chul Choi
98.0
47.0
57
Sergey Tkachenko
97.0
42.8
58
Sabirzhan Muminov
80.0
18.2
59
Bartosz Czyż
DSQ
DSQ