Sara Takanashi była bezkonkurencyjna w zawodach Letniej Grand Prix w Courchevel. Japonka wyraźnie pokonała Emę Klinec i Yuki Ito. Jedyna zgłoszona do konkursu Polka, Kinga Rajda, zajęła 31. miejsce.
Takanashi była dziś najlepsza w obu seriach konkursowych - sporą przewagę wyrobiła sobie już po pierwszym skoku (120 m), a powiększyła ją w finale (131,5 m). Drugie miejsce, po udanym ataku z czwartej lokaty, zajęła Ema Klinec (120,5 i 131,5 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kolejna z Japonek, Yuki Ito (117 i 125 m).

W czołówce uplasowały się także Niemki - Katharina Althaus (117,5 i 124,5 m) oraz druga na półmetku Juliane Seyfarth (120,5 i 121 m). Szósty rezultat należał do zdobywczyni Pucharu Świata z minionego sezonu, Maren Lundby (121 i 127,5 m), a czołową dziesiątkę uzupełniły Ramona Straub, Anna Odine Stroem, Kaori Iwabuchi i Chiara Hoelzl.

W zawodach uczestniczyła jedna Polka, Kinga Rajda, dla której był to pierwszy w karierze konkurs na dużej skoczni. Siedemnastolatka ze Szczyrku nie będzie jednak miło wspominać dzisiejszej rywalizacji - skok na odległość 89,5 metra wystarczył zaledwie na 31. miejsce w stawce 33 pań.

Podczas konkursu panowały zmienne warunki - wiatr wiał zarówno pod narty, jak i w plecy; jego prędkość osiągała maksymalnie 1,25 m/s. W trakcie pierwszej serii belka startowa była ustawiona w 24. progu; w finale rozbieg wydłużono do 27. bramki.