Robert Johansson był zdecydowanie najlepszy podczas rozgrywanych dziś w Oslo mistrzostw Norwegii na dużej skoczni. Trzykrotny medalista z Pjongczangu pokonał Johanna Andre Forfanga i Mariusa Lindvika.
Johansson był najlepszy w obu seriach konkursowych, a skoki na odległość 137 i 135 metrów (oba w bardzo dobrym stylu) dały mu aż 23 punkty przewagi nad Johannem Andre Forfangiem (132 i 127,5 m).

Na najniższym stopniu podium stanął Marius Lindvik (129 i 129,5 m), który w ostatnich tygodniach wygrywał konkursy mistrzostw świata juniorów i Pucharu Kontynentalnego, ale w przeciwieństwie do Johanssona i Forfanga nie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich.

Poza podium znaleźli się Joacim Oedegaard Bjoereng (123,5 i 132 m) oraz kolejni dwaj olimpijczycy - Anders Fannemel (130,5 i 121 m - piąty) i Daniel Andre Tande (123,5 i 121,5 m - szósty). Czołową dziesiątkę uzupełnili Fredrik Bjerkeengen, Halvor Egner Granerud, Joachim Hauer i Oscar Westerheim.

Warto zaznaczyć, że dopiero szesnaste miejsce zajął ostatni z reprezentantów Norwegii na igrzyska w Pjongczangu, Andreas Stjernen. Złoty medalista olimpijski w drużynie po pierwszej serii był co prawda ósmy, ale w finale uzyskał zaledwie 96,5 metra i wypadł do drugiej dziesiątki.