Na drugim miejscu, zaledwie 0,2 punktu za Norwegiem, uplasował się Philipp Aschenwald (134 i 132 m), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jakub Wolny. Polak był trzeci po pierwszej serii (138 m) i tego miejsca nie oddał do końca konkursu - mimo słabszej odległości w finale (128,5 m).
Poza podium znaleźli się Nejc Dezman (127,5 i 135,5 m), Halvor Egner Granerud (139 i 126,5 m) oraz David Siegel (133,5 i 134,5 m), a czołową dziesiątkę uzupełnili Pius Paschke, Stefan Huber, Filip Sakala i Daniel Huber.
Punkty do klasyfikacji generalnej (choć, trzeba przyznać, niezbyt liczne) zdołało zdobyć jeszcze dwóch naszych reprezentantów - Klemens Murańka był 26. (121 i 113,5 m), a Przemysław Kantyka - 28. (115,5 i 110 m). Po pierwszej serii zawody zakończyli Paweł Wąsek (119 m - 34.) i Tomasz Pilch (100 m - 41.).
Konkurs odbywał się w zmiennych warunkach - wiatr nie wiał ze szczególnie dużą prędkością (1,8 m/s), jednak trudność polegała na zmianach kierunku. Te poprowadziły z kolei sędziów do zmiany belki startowej w trakcie pierwszej serii (początkowo osiemnasta, później siedemnasta - i tak zostało już do końca konkursu).
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Marius Lindvik
146.0
133.0
271.5
2
Philipp Aschenwald
134.0
132.0
271.3
3
Jakub Wolny
138.0
128.5
249.6
4
Nejc Dezman
127.5
135.5
246.5
5
Halvor Egner Granerud
139.0
126.5
242.9
6
David Siegel
133.5
134.5
239.1
7
Pius Paschke
133.5
128.5
234.7
8
Stefan Huber
132.5
128.5
233.7
9
Filip Sakala
128.0
130.0
226.8
10
Daniel Huber
128.0
128.5
224.8
Robin Pedersen
132.0
131.0
224.8
12
Anze Lanisek
132.0
122.5
224.6
13
Manuel Poppinger
121.5
127.5
223.2
14
Andreas Schuler
130.5
127.5
219.9
15
Andreas Wank
123.0
131.0
216.1
16
Ulrich Wohlgenannt
115.5
129.0
214.8
17
Florian Altenburger
113.5
128.0
210.9
18
Constantin Schmid
125.5
126.5
206.9
19
Ziga Jelar
134.0
118.0
205.7
20
Robert Kranjec
113.0
124.0
203.3
21
Joakim Aune
127.0
122.5
199.6
22
Martin Hamann
130.0
119.5
194.9
23
Vojtech Stursa
121.5
115.5
193.5
24
Joacim Oedegaard Bjoereng
112.5
125.5
191.2
25
Killian Peier
113.5
117.0
187.3
26
Klemens Murańka
121.0
113.5
183.9
27
Sandro Hauswirth
124.5
113.0
179.8
28
Przemysław Kantyka
115.5
110.0
175.0
29
Cedrik Weigel
122.5
104.0
168.3
30
Lukas Hlava
122.5
105.5
163.2
31
Bor Pavlovcic
117.5
88.8
32
Moritz Baer
114.5
88.6
33
Matthew Soukup
112.5
86.9
34
Paweł Wąsek
119.0
86.2
35
Mikhail Maksimochkin
111.0
80.1
36
Roberto Dellasega
109.0
76.3
37
Niko Loeytaeinen
103.5
75.9
38
Jurij Tepes
100.0
73.3
39
Clemens Leitner
105.5
72.4
40
Tomaz Naglic
107.0
70.8
41
Tomasz Pilch
100.0
70.7
42
Daniele Varesco
107.0
70.1
43
Roman Sergeevich Trofimov
96.0
68.9
44
Thomas Roch Dupland
100.5
66.1
45
AJ Brown
104.0
66.0
46
Paul Brasme
109.5
61.2
47
Zeno di Lenardo
107.0
60.4
48
Dusan Dolezel
104.5
54.7
49
Frans Taehkaevuori
101.0
54.2
50
Nigel Lauchlan
88.0
35.5
51
Nicholas Mattoon
81.0
26.7
52
Konstantin Sokolenko
82.0
17.3
53
Sondre Ringen
DSQ
DSQ
54
Juho Ojala
DSQ
DSQ
klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »