Na kolejnych pozycjach znaleźli się kolejni podopieczni Alexandra Stöckla - Robert Johansson (134 m - wiatr 0,36 m/s w plecy) i Andreas Stjernen (134,5 m - wiatr 0,13 m/s w plecy. W czołówce zameldowali się również Stefan Kraft (133 m), Daniel Andre Tande (132,5 m), Andreas Wellinger (132,5 m) oraz kolejny z Polaków - Dawid Kubacki (132 m - dziewiąte miejsce).
Pozostali dwaj reprezentanci Polski - Stefan Hula (130 m) i Maciej Kot (126 m) - zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.
Początkowo belkę startową ustawiono w 25. pozycji, ale już po skoku jednego zawodnika przesunięto ją do 23. bramki. Wiatr według uśrednionych wartości najczęściej wiał w plecy, a jego prędkość nie przekraczała 0,4 m/s.
Walka o medale rozpocznie się o 13:30.
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Johann Andre Forfang
139.0
92.4
2
Richard Freitag
137.5
89.5
3
Kamil Stoch
137.0
88.8
4
Robert Johansson
134.0
87.8
5
Andreas Stjernen
134.5
85.7
6
Stefan Kraft
133.0
85.1
7
Daniel Andre Tande
132.5
81.4
8
Andreas Wellinger
132.5
81.3
9
Dawid Kubacki
132.0
81.1
Michael Hayboeck
131.5
81.1
11
Peter Prevc
131.5
80.3
12
Kevin Bickner
133.0
78.0
13
Stefan Hula
130.0
76.8
14
Simon Ammann
128.0
76.6
15
Taku Takeuchi
129.0
76.5
16
Junshiro Kobayashi
131.0
76.1
17
Karl Geiger
129.0
75.9
18
Ryoyu Kobayashi
127.5
74.1
19
Anze Semenic
126.5
73.0
20
Markus Eisenbichler
127.0
72.9
21
Maciej Kot
126.0
71.6
22
Denis Kornilov
125.5
70.7
23
Vladimir Zografski
127.0
70.6
24
Clemens Aigner
124.0
68.5
25
Evgeniy Klimov
124.5
68.0
26
Tilen Bartol
125.5
67.7
Manuel Fettner
124.5
67.7
28
Jernej Damjan
127.0
67.5
29
Mikhail Nazarov
125.0
66.8
30
Alex Insam
124.0
63.9
31
Janne Ahonen
122.0
61.5
32
Roman Koudelka
121.0
60.2
33
Jonathan Learoyd
122.0
59.9
34
Gregor Deschwanden
122.5
58.8
35
Alexey Romashov
121.0
58.7
36
Mackenzie Boyd-Clowes
119.0
57.4
37
Davide Bresadola
119.5
55.3
38
Andreas Alamommo
118.5
54.7
39
Viktor Polasek
119.0
53.9
40
Antti Aalto
114.5
52.1
41
Sebastian Colloredo
117.0
51.7
42
Jarkko Määttä
115.0
47.8
43
Michael Glasder
114.0
46.1
44
Artti Aigro
117.0
43.5
45
Seou Choi
111.5
41.8
46
Cestmir Kozisek
109.0
40.2
47
Martti Nomme
108.5
34.2
48
Vincent Descombes Sevoie
105.5
30.3
49
Sergey Tkachenko
95.5
15.5
50
Noriaki Kasai
DNS
DNS