Kolejne miejsca zajęli Taku Takeuchi (97 m - belka siedemnasta, wiatr 0,73 m/s), Piotr Żyła (92,5 m - belka piętnasta, wiatr 0,43 m/s) i Clemens Aigner (93,5 m - belka piętnasta, wiatr 0,67 m/s).
W drugiej rundzie skoczkowie startowali z dwudziestej belki, a przy wietrze 0,32 m/s pod narty Stjernen poleciał na odległość 103 metrów. Dalej (104 m), ale przy silniejszych podmuchach (0,78 m/s) lądował Timi Zajc - stąd strata 1,6 punktu do Norwega.
Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Stefana Krafta (102,5 m - wiatr 0,45 m/s), Taku Takeuchiego (96,5 m - wiatr 0,38 m/s w plecy) i Piotra Żyłę (99,5 m - wiatr 0,38 m/s).
Trzecia seria to również najlepszy wynik Stjernena - 104,5 m (0,64 m/s) dało mu 1,2 punktu przewagi nad Gregorem Schlierenzauerem (107,5 m, ale przy wietrze aż 1,54 m/s).
W czołówce znaleźli się także Timi Zajc (106 m - wiatr 1,21 m/s), Stefan Kraft (96 m - wiatr 0,38 m/s w plecy) i Clemens Aigner (99,5 m - wiatr 0,63 m/s). Piotr Żyła tym razem miał ósmy wynik (92 m przy tylnym wietrze 0,29 m/s).
Po raz pierwszy na treningach w Pjongczangu pojawił się Daniel Andre Tande, który odpuścił wczorajsze serie ze względu na ból zęba. Norweg dziś nie zachwycił - skoki na odległość 98, 89 i 88 metrów były odpowiednio szóstym, szesnastym i jedenastym wynikiem poszczególnych rund.
Większość zawodników zrezygnowała z udziału w porannej sesji treningowej, zachowując siły na wieczór - o 12:15 naszego czasu czeka ich seria próbna, a o 13:30 wystartują w kwalifikacjach.
Wyniki treningu - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Stjernen
95.5
57.6
2
Stefan Kraft
95.5
54.4
3
Taku Takeuchi
97.0
52.2
4
Clemens Aigner
93.5
52.0
Piotr Żyła
92.5
52.0
6
Daniel Andre Tande
98.0
51.9
7
Gregor Schlierenzauer
96.5
49.8
8
Roman Koudelka
95.0
48.7
9
Anders Fannemel
91.0
45.4
10
Anze Semenic
88.0
43.7
11
Timi Zajc
89.5
42.7
12
William Rhoads
92.5
40.1
13
Casey Larson
87.5
34.6
14
Viktor Polasek
85.5
33.8
Lukas Hlava
85.0
33.8
16
Cestmir Kozisek
87.0
30.6
17
Artti Aigro
80.0
23.8
18
Jarkko Määttä
78.0
23.0
19
Vojtech Stursa
79.5
17.3
20
Sergey Tkachenko
77.0
10.6
21
Fatih Arda Ipcioglu
68.0
1.8
Wyniki treningu - II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Stjernen
103.0
67.4
2
Timi Zajc
104.0
65.8
3
Stefan Kraft
102.5
65.4
4
Taku Takeuchi
96.5
60.7
5
Piotr Żyła
99.5
60.0
6
Anders Fannemel
99.0
58.9
7
Clemens Aigner
100.5
58.4
8
Gregor Schlierenzauer
98.0
57.3
9
Viktor Polasek
95.5
54.1
10
Vojtech Stursa
96.0
51.8
11
William Rhoads
88.5
46.2
12
Roman Koudelka
88.5
46.0
13
Cestmir Kozisek
86.5
45.6
14
Jarkko Määttä
95.0
44.5
15
Lukas Hlava
94.0
43.8
16
Daniel Andre Tande
89.0
43.5
17
Artti Aigro
89.0
41.9
18
Sergey Tkachenko
84.0
36.6
19
Casey Larson
86.5
35.3
20
Fatih Arda Ipcioglu
80.5
20.1
Wyniki treningu - III seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Andreas Stjernen
104.5
67.9
2
Gregor Schlierenzauer
107.5
66.7
3
Timi Zajc
106.0
66.3
4
Stefan Kraft
96.0
59.7
5
Clemens Aigner
99.5
58.0
6
Artti Aigro
96.5
51.4
7
William Rhoads
95.5
51.0
8
Piotr Żyła
92.0
50.8
9
Viktor Polasek
97.5
50.5
10
Taku Takeuchi
91.5
48.7
11
Daniel Andre Tande
88.0
48.3
12
Jarkko Määttä
94.0
46.2
13
Cestmir Kozisek
93.0
46.1
14
Casey Larson
95.5
46.0
15
Sergey Tkachenko
94.0
43.4
Anze Semenic
90.5
43.4
17
Anders Fannemel
90.5
43.1
18
Vojtech Stursa
93.0
43.0
19
Roman Koudelka
89.0
39.0
20
Lukas Hlava
89.0
35.3
21
Fatih Arda Ipcioglu
83.5
19.6