Kolejne miejsca zajęły Manuela Malsiner (95,5 m, jednak z trzydziestej belki), Xinyue Chang (92,5 m), Irina Awwakumowa (88 m) i Sara Takanashi (86 m). Prowadząca w Pucharze Świata Maren Lundby była dziewiąta (83,5 m).
Pierwsza seria treningowa przedłużała się z powodu dość silnego wiatru (nawet 2 m/s), do którego dołączyły lekkie opady śniegu. Po jej zakończeniu rozpoczęto drugą rundę, ale szybko ją przerwano ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne. Kwalifikacje, które miały być rozegrane po treningach, przeniesiono na jutro - początek o 7:30.
Wyniki treningu - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Yuki Ito
93.5
55.3
2
Nika Kriznar
90.5
48.2
3
Manuela Malsiner
95.5
47.1
4
Xinyue Chang
92.5
45.2
5
Irina Avvakumova
88.0
44.2
6
Sara Takanashi
86.0
42.4
7
Kaori Iwabuchi
83.5
38.6
8
Juliane Seyfarth
86.0
38.1
9
Maren Lundby
83.5
37.4
10
Spela Rogelj
90.5
35.0
11
Yuka Seto
80.0
33.8
12
Sarah Hendrickson
88.0
32.9
13
Alexandra Kustova
88.0
31.7
14
Ema Klinec
81.5
30.9
15
Yuka Kobayashi
82.5
29.9
16
Silje Opseth
84.5
29.1
17
Anna Odine Stroem
83.5
28.8
18
Elena Runggaldier
85.5
28.6
19
Abby Ringquist
83.5
28.2
20
Julia Kykkänen
83.0
28.1
21
Nita Englund
82.0
27.2
22
Xueyao Li
84.5
26.9
23
Gianina Ernst
79.0
25.0
Daniela Vasilica Haralambie
83.0
25.0
25
Anna Rupprecht
78.0
23.7
26
Ramona Straub
77.5
22.5
27
Anastasiya Barannikova
78.5
22.2
28
Haruka Iwasa
79.5
21.3
29
Sofia Tikhonova
80.5
19.7
30
Misaki Shigeno
80.0
18.1
31
Luisa Goerlich
80.0
17.9
32
Natalie Eilers
78.0
16.4
Abigail Strate
80.0
16.4
34
Coline Mattel
76.0
13.7
35
Nozomi Maruyama
79.0
12.4
36
Maja Vtic
77.0
10.3
37
Ayuka Kamoda
74.5
8.8
38
Taylor Henrich
74.5
8.5
39
Claudia Purker
72.0
8.2
40
Julia Clair
73.5
6.8
41
Fumika Segawa
69.0
4.1
42
Ksenia Kablukova
73.0
3.5
43
Anniken Mork
69.5
3.2
44
Shihori Oi
73.0
3.0
45
Atsuko Tanaka
69.0
2.7
46
Natasha Bodnarchuk
73.5
2.5
47
Evelyn Insam
68.5
0.8
48
Ulrike Graessler
69.5
0.4
49
Ursa Bogataj
63.5
0.0
Tara Geraghty-Moats
69.0
0.0
Nicole Maurer
67.5
0.0
Guy-Lim Park
68.0
0.0
Ren Mikase
58.5
0.0
54
Chiara Hoelzl
DNS
DNS
55
Jacqueline Seifriedsberger
DNS
DNS
56
Lisa Eder
DNS
DNS
Wyniki treningu - przerwana II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Ayuka Kamoda
71.5
7.5
2
Nita Englund
69.5
0.0
Claudia Purker
63.5
0.0
Tara Geraghty-Moats
50.0
0.0
Coline Mattel
53.0
0.0
Nicole Maurer
59.5
0.0
Anniken Mork
60.5
0.0
Ksenia Kablukova
63.0
0.0
Ulrike Graessler
56.5
0.0
Natasha Bodnarchuk
63.0
0.0
Guy-Lim Park
66.5
0.0
Lisa Eder
61.0
0.0
Atsuko Tanaka
69.0
0.0
Evelyn Insam
66.0
0.0
Nozomi Maruyama
63.5
0.0
Ren Mikase
63.5
0.0
Shihori Oi
61.0
0.0
Fumika Segawa
62.5
0.0
19
Sarah Hendrickson
DNS
DNS