Stefan Hula po raz pierwszy w karierze zdobył tytuł mistrza Polski. Zawodnik ze Szczyrku pokonał Piotra Żyłę i Kamila Stocha.
Na półmetku rywalizacji na czele mieliśmy dwóch skoczków - Stefana Hulę (123,5 m) i Kamila Stocha (126 m, jednak z wyraźnymi problemami przy lądowaniu). Na trzecim miejscu plasował się Piotr Żyła (119 m), a kolejne pozycje zajmowali Krzysztof Leja, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Jakub Wolny.

W finale układ sił zmienił się znacząco. O ile Hula sprostał oczekiwaniom i poleciał daleko (126 m), to rywalizujący z nim o zwycięstwo Stoch ewidetnie zawiódł - odległość 111,5 metra oznaczała, że pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski wywalczył sympatyczny "Stefanek". Stoch również stanął na podium, jednak na jego najniższym stopniu. Przyjaciół rozdzielił Piotr Żyła (119 i 120 m).

Tuż za podium znalazł się kolejny z faworytów konkursu, Dawid Kubacki - zawodnik z Szaflar zawalił swoją próbę w pierwszej serii (108 m), jednak w finale pokazał się z dużo lepszej strony (124 m). Swoje ulubione piąte miejsce zajął Maciej Kot (115,5 i 111 m), a szósty był Jakub Wolny (107 i 115 m).

Warto zaznaczyć, że miejsca w czołowej dziesiątce zajęli Andrzej Stękała (99 i 120 m - ósmy) oraz Krzysztof Biegun (93 i 117 m - dziesiąty). Obaj w ostatnim czasie nosili się z zamiarem zakończenia kariery, jednak dziś pokazali, że wciąż mają potencjał i mogą oddawać dalekie skoki.

Pewien wpływ na wyniki uzyskiwane przez skoczków miał wiatr, który wiał ze zmienną siłą, ale ostatecznie nie przeszkodził w rozegraniu dwóch serii konkursowych.