Dienis Korniłow, Ksenia Kabłukowa i drużyna mieszana z Moskwy zdobyli złote medale podczas rozgrywanych na normalnym obiekcie w Czajkowskim mistrzostwach Rosji...
Na starcie konkursu pań stanęło dwadzieścia zawodniczek, wśród których najlepsza okazała się Ksenia Kabłukowa. Dla zawodniczki miejscowego klubu to pierwszy tytuł w karierze. Kabłukowa uzyskała najlepsze rezultaty obu serii (86,5 i 92 m), dzięki czemu pokonała Alieksandrę Kustową (84 i 92 m) oraz Sofię Tichonową (85,5 i 88,5 m). Poza podium znalazły się Alieksandra Barancewa, Lidia Jakowlewa i Anastazja Barannikowa.

Wśród panów, w znacznie szerszej stawce (sześćdziesięciu skoczków), wyraźnie zwyciężył Dienis Korniłow - skoki na odległość 101 i 99 metrów dały mu 12,5 punktu przewagi nad Ilmirem Hazetdinowem (98,5 i 97 m). Na najniższym stopniu podium stanął Roman Trofimow (dwa razy po 98 m), a tuż za "pudłem" znalazł się Dmitrij Wasiliew. Kolejne miejsca zajęli Alieksiej Romaszow i Władisław Bojarincew, a czołową dziesiątkę zamknęli Michaił Nazarow, Michaił Maksimoczkin, Nikołaj Matawin i Artiem Riedżepow.

W Czajkowskim rozegrano również konkurs drużyn mieszanych - tutaj, po jednej serii rywalizacji, zdecydowanie zwyciężyła ekipa z Moskwy (Alieksandra Barancewa, Ilmir Hazetdinow, Alieksandra Kustowa i Dmitrij Wasiliew). Na podium stanęli również zawodnicy i zawodniczki z Petersburga (Lidia Jakowlewa, Władisław Bojarincew, Sofia Tichonowa i Alieksiej Romaszow) oraz drużyna z Piermu (Anastazja Barannikowa, Władisław Skaczyłow, Ksenia Kabłukowa i Jegor Usaczew).