W czołówce treningów plasowały się także Romane Dieu, Andrea Diana Trambitas i Lidia Jakowlewa.
U chłopców wszystkie trzy rundy zdominował jeden zawodnik - Timi Zajc, również ze Słowenii. Zdecydowanie najlepszy rezultat uzyskał w pierwszej serii, podczas której lądował aż na 113. metrze; w kolejnych skokach uzyskiwał 102,5 m oraz 106 m.
Dobrze skakali także inni Słoweńcy (Tomi Jovan, Lovro Vodusek) i Francuzi (Jonathan Learoyd i Mathis Contamine), a także Muhammet Ali Bedir (Turcja) czy Mihnea Alexandru Spulber (Rumunia).
Podczas treningów wiał dość silny wiatr, głównie w plecy - jego prędkość dochodziła do 2,3 m/s. Dziewczęta startowały z belek 26-28, chłopcy - 22. oraz 24.
Wyniki treningu (dziewczęta, seria I)
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Nika Kriznar
105.5
82.9
2
Katra Komar
98.5
65.2
3
Jerneja Brecl
87.5
52.5
4
Romane Dieu
82.0
39.7
5
Andreea Diana Trambitas
79.0
35.9
6
Liia Makhinia
73.0
26.4
7
Kaja Urbanija Coz
72.5
22.3
8
Lidiia Iakovleva
68.5
18.5
9
Simona Weinlichova
73.0
17.8
10
Aleksandra Barantceva
65.5
11.3
11
Carina Alexandra Militaru
64.5
9.9
12
Viktoria Sidlova
62.0
0.6
13
Marine Bressand
60.0
0.0
Annemarii Bendi
59.0
0.0
Wyniki treningu (dziewczęta, seria II)
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Nika Kriznar
102.5
76.4
2
Katra Komar
91.5
57.5
3
Romane Dieu
93.0
53.0
4
Jerneja Brecl
88.0
43.5
5
Lidiia Iakovleva
79.0
27.8
6
Aleksandra Barantceva
77.5
24.2
7
Andreea Diana Trambitas
67.5
14.2
8
Simona Weinlichova
63.0
12.4
9
Liia Makhinia
70.0
11.7
10
Carina Alexandra Militaru
72.0
11.3
11
Kaja Urbanija Coz
68.5
2.0
12
Viktoria Sidlova
59.5
0.0
Marine Bressand
61.5
0.0
Annemarii Bendi
58.0
0.0
Wyniki treningu (dziewczęta, seria III)
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Katra Komar
96.5
71.0
2
Jerneja Brecl
96.0
67.2
3
Nika Kriznar
94.0
64.1
4
Romane Dieu
90.5
60.7
5
Lidiia Iakovleva
80.0
39.5
6
Aleksandra Barantceva
77.0
32.6
7
Liia Makhinia
72.5
30.2
8
Andreea Diana Trambitas
76.0
27.9
9
Carina Alexandra Militaru
71.5
24.9
10
Kaja Urbanija Coz
68.0
17.7
11
Simona Weinlichova
62.5
10.9
12
Viktoria Sidlova
59.5
6.5
13
Marine Bressand
61.0
2.9
14
Annemarii Bendi
53.0
0.0
Wyniki treningu (chłopcy, seria I)
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Timi Zajc
113.0
98.1
2
Jonathan Learoyd
105.5
81.8
3
Mathis Contamine
104.5
78.5
4
Muhammet Ali Bedir
99.0
70.2
5
Tomi Jovan
97.0
66.0
6
Alessandro Batby
94.0
64.3
7
Aleksandr Marchukov
88.5
64.0
8
Mihnea Alexandru Spulber
92.5
63.9
9
Lovro Vodusek
93.5
61.2
10
Juho Virrantalo
95.5
61.0
11
Artem Yudin
93.5
58.2
12
Ilya Baskakov
95.5
57.7
13
Aleksandr Loginov
86.5
56.6
14
Mico Ahonen
95.5
55.5
15
Daniel Andrei Cacina
91.5
54.5
16
Hunor Farkas
89.0
52.2
17
Ivo Niklas Hermanson
91.0
51.8
18
Yevgen Marusyak
90.0
50.2
19
Bernard Dobre
86.0
49.2
20
Arttu Pohjola
87.0
48.4
21
Lukas Kubena
90.5
46.5
22
Radek Selcer
84.5
44.6
23
Jonne Veteläinen
85.5
42.6
24
Kevin Maltsev
87.0
42.2
25
Jakub Sikola
86.0
39.8
26
Radu Mihai Pacurar
80.5
37.6
27
Krasimir Simitchiyiski
80.0
33.3
28
Viktor Hristov
70.0
13.7
29
Benedikt Holub
69.0
6.2
Wyniki treningu (chłopcy, seria II)
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Timi Zajc
102.5
86.7
2
Tomi Jovan
97.0
73.8
3
Jonathan Learoyd
102.0
70.0
4
Mathis Contamine
99.0
68.4
5
Lovro Vodusek
94.5
66.2
6
Ilya Baskakov
96.5
65.9
7
Muhammet Ali Bedir
97.0
64.4
8
Aleksandr Marchukov
95.0
62.2
9
Artem Yudin
92.5
60.7
10
Bernard Dobre
91.5
58.0
11
Mico Ahonen
89.0
56.9
12
Jonne Veteläinen
91.5
56.2
13
Juho Virrantalo
91.0
55.1
14
Alessandro Batby
91.0
54.8
15
Aleksandr Loginov
90.5
51.6
16
Daniel Andrei Cacina
86.5
50.7
17
Yevgen Marusyak
90.0
49.3
18
Mihnea Alexandru Spulber
90.0
47.6
19
Ivo Niklas Hermanson
85.5
40.3
20
Hunor Farkas
84.0
40.1
21
Kevin Maltsev
80.5
39.8
22
Lukas Kubena
82.0
36.5
23
Jakub Sikola
83.0
35.2
24
Arttu Pohjola
84.5
33.0
25
Radu Mihai Pacurar
80.0
26.4
26
Benedikt Holub
66.5
19.4
27
Krasimir Simitchiyiski
70.5
17.4
28
Radek Selcer
73.5
14.5
29
Viktor Hristov
51.0
0.0
Wyniki treningu (chłopcy, seria III)
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Timi Zajc
106.0
90.6
2
Mathis Contamine
104.5
86.3
3
Jonathan Learoyd
104.0
80.7
4
Lovro Vodusek
93.0
74.7
5
Mihnea Alexandru Spulber
94.0
66.9
6
Tomi Jovan
90.0
65.0
7
Juho Virrantalo
94.5
64.5
8
Aleksandr Marchukov
97.0
63.6
9
Bernard Dobre
89.0
62.4
Ilya Baskakov
97.5
62.4
11
Hunor Farkas
85.5
61.0
12
Yevgen Marusyak
87.0
56.2
13
Artem Yudin
93.0
56.1
14
Jonne Veteläinen
91.0
54.6
Ivo Niklas Hermanson
88.5
54.6
16
Daniel Andrei Cacina
85.5
53.5
17
Lukas Kubena
91.0
53.1
18
Kevin Maltsev
86.5
50.4
19
Mico Ahonen
90.5
49.5
20
Alessandro Batby
89.5
49.4
21
Aleksandr Loginov
87.0
47.8
22
Radu Mihai Pacurar
86.5
42.9
23
Jakub Sikola
86.0
41.6
24
Arttu Pohjola
79.5
39.8
25
Benedikt Holub
80.0
39.3
26
Radek Selcer
84.5
37.6
27
Krasimir Simitchiyiski
71.0
20.6
28
Viktor Hristov
62.5
12.3
29
Muhammet Ali Bedir
DNS
DNS