Za podwójnym zwycięzcą z Oberstdorfu uplasowali się Daniel Andre Tande (133 m), Maciej Kot (133 m) i Vincent Descombes Sevoie (136 m). Kolejne miejsca zajęli Robert Johansson (133 m), Andreas Wellinger (132 m), Jernej Damjan (133,5 m)
Pod koniec czołowej dziesiątki uplasowali się dwaj Polacy - lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Kamil Stoch (128 m) i prezentujący ostatnio bardzo dobrą formę Jan Ziobro (132,5 m). W czołówce znaleźli się także Piotr Żyła (127 m - dwunasty) i Dawid Kubacki (120,5 m - szesnasty). Gorzej poszło jedynie Stefanowi Huli (119,5 m - 31.).
Podczas serii próbnej wiał dość silny wiatr, wielokrotnie zbliżający się lub przekraczający prędkość dwóch metrów na sekundę. Belka startowa początkowo była ustawiona w bramce jedenastej, później skracano rozbieg do pozycji dziesiątej, dziewiątej i ósmej.
Wyniki serii próbnej
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Stefan Kraft
145.0
90.2
2
Daniel Andre Tande
133.0
72.5
3
Maciej Kot
133.0
71.3
Vincent Descombes Sevoie
136.0
71.3
5
Robert Johansson
133.0
67.5
6
Andreas Wellinger
132.0
67.3
7
Jernej Damjan
133.5
67.2
8
Kamil Stoch
128.0
64.7
9
Jan Ziobro
132.5
64.0
10
Richard Freitag
130.0
63.0
11
Denis Kornilov
130.0
62.7
12
Piotr Żyła
127.0
62.4
13
Clemens Aigner
130.0
61.4
14
Manuel Fettner
127.0
61.3
15
Markus Eisenbichler
124.5
60.1
16
Dawid Kubacki
120.5
57.3
17
Anze Lanisek
132.5
55.2
18
Michael Hayboeck
123.0
55.0
19
Markus Schiffner
129.5
54.9
20
Roman Koudelka
122.5
53.6
21
Mackenzie Boyd-Clowes
128.0
52.2
22
Kevin Bickner
124.0
50.6
23
Simon Ammann
128.0
50.3
24
Anze Semenic
120.5
50.0
25
Halvor Egner Granerud
121.5
49.6
Yukiya Sato
124.0
49.6
27
Cene Prevc
124.0
49.0
28
Andreas Stjernen
118.0
47.0
29
Lukas Hlava
121.5
46.2
Michael Glasder
118.0
46.2
31
Stefan Hula
119.5
43.8
32
Karl Geiger
118.5
42.0
33
Jakub Janda
117.5
40.4
34
Peter Prevc
115.0
40.3
35
Gregor Deschwanden
116.5
38.2
36
Ryoyu Kobayashi
115.0
38.0
37
Masamitsu Ito
114.5
36.5
38
Andreas Wank
112.0
35.4
39
Junshiro Kobayashi
112.5
34.6
40
Naoki Nakamura
112.5
33.0
41
Noriaki Kasai
110.0
31.5
42
Stefan Huber
111.0
30.5
43
Alexey Romashov
112.5
30.0
44
Taku Takeuchi
109.0
28.8
45
Ville Larinto
108.0
26.6
46
Yuken Iwasa
98.0
13.3
47
Evgeniy Klimov
95.0
9.8
48
Domen Prevc
78.0
0.0
Jurij Tepes
75.0
0.0
50
Daiki Ito
DNS
DNS