Drugi trening należał do Romana Trofimova. Rosjanin poleciał na 104,5 metra i wyprzedził reprezentanta gospodarzy Sabirzhana Muminova (103,5 m). Trzeci był kolejny z Rosjan - Aleksandr Bazhenov. W czołówce zmieścili się także Naoki Nakamura i Przemysław Kantyka (5). Krzysztof Miętus zajął 7. lokatę, a pozostali czterej nasi skoczkowie sklasyfikowani byli pod koniec trzeciej dziesiątki.
Wyniki 1 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Naoki Nakamura
100.5
79.8
2
Roman Sergeevich Trofimov
98.5
78.2
3
Cestmir Kozisek
96.0
75.3
4
Krzysztof Miętus
96.0
74.5
5
Jan Maylaender
94.0
74.4
6
Andraz Modic
99.0
73.7
7
Sabirzhan Muminov
95.0
72.7
8
Przemysław Kantyka
99.5
72.6
9
Anze Lavtizar
96.5
72.3
10
Sergey Tkachenko
97.5
71.9
11
Filip Sakala
95.5
70.9
12
Frans Taehkaevuori
94.0
70.6
13
Aljaz Vodan
94.5
70.0
14
Aleksandr Bazhenov
95.0
69.8
15
Alexey Romashov
94.0
69.4
16
Stanisław Biela
93.5
69.3
17
Petrick Hammann
92.0
69.1
18
Krzysztof Leja
97.0
68.1
19
Egor Usachev
93.0
68.0
20
Tomoya Watanabe
95.0
67.1
21
Mikhail Nazarov
94.0
66.7
22
Thomas Roch Dupland
92.0
66.6
23
Rikuta Watanabe
92.5
65.8
24
Mikhail Maksimochkin
91.0
64.7
25
Elias Vaenskae
92.5
64.1
26
Ossi-Pekka Valta
89.0
63.3
27
Muhammet Irfan Cintimar
92.5
62.8
28
Artur Kukuła
91.5
62.0
29
Ayberk Demir
90.0
61.1
30
Vadim Shishkin
88.0
59.3
31
Matija Stemberger
88.5
58.5
32
Makkusu Koga
91.0
56.8
33
Jan Michalek
87.5
54.8
34
Roman Nogin
86.5
54.3
35
Martin Capuder
85.0
53.0
36
Jakub Kot
87.0
52.4
37
Akram Adilov
87.0
51.4
38
Jeong-Heon Si
84.5
48.6
39
Rauno Loit
83.5
48.4
40
Riku Taehkaevuori
81.5
44.4
41
Muhammed Munir Gungen
82.0
42.7
42
Ju-Chan Lee
81.5
39.5
43
Aljaz Zepic
85.0
38.6
44
Andrii Klymchuk
77.0
33.2
45
Jan Soucek
77.5
32.8
46
Ivan Zelenchuk
72.0
24.3
47
Igor Yakibyuk
73.0
23.1
48
Vitalii Dodyuk
71.5
20.9
49
Bingrong Wang
70.0
15.1
50
Thomas Lackner
DNS
DNS
51
Tobias Simon
DNS
DNS
52
Raiko Heide
DNS
DNS
53
Sergey Akhabadze
DNS
DNS
54
Fabian Steindl
DNS
DNS
55
Lucas Schaffer
DNS
DNS
56
Ivan Lanin
DNS
DNS
Wyniki 2 treningu
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Roman Sergeevich Trofimov
104.5
77.8
2
Sabirzhan Muminov
103.5
76.6
3
Aleksandr Bazhenov
101.0
76.4
4
Naoki Nakamura
101.0
75.2
5
Przemysław Kantyka
100.0
73.4
6
Sergey Tkachenko
100.5
73.3
7
Krzysztof Miętus
99.0
71.3
8
Jan Maylaender
100.5
70.7
Andraz Modic
98.5
70.7
10
Aljaz Vodan
98.0
68.8
11
Frans Taehkaevuori
99.0
67.7
12
Mikhail Nazarov
97.0
66.1
13
Anze Lavtizar
96.5
65.5
14
Cestmir Kozisek
97.5
65.3
Filip Sakala
96.5
65.3
16
Vadim Shishkin
96.0
64.8
17
Petrick Hammann
95.0
64.7
18
Tomoya Watanabe
96.0
64.6
19
Egor Usachev
95.5
64.5
20
Elias Vaenskae
95.0
64.1
Thomas Roch Dupland
96.0
64.1
22
Ivan Lanin
96.0
63.6
23
Artur Kukuła
93.0
62.6
24
Krzysztof Leja
95.0
62.3
25
Ossi-Pekka Valta
96.0
61.2
26
Stanisław Biela
94.0
60.7
27
Alexey Romashov
94.0
60.2
28
Jakub Kot
94.5
60.1
29
Mikhail Maksimochkin
93.0
57.7
30
Jan Michalek
90.5
54.6
31
Muhammet Irfan Cintimar
90.0
53.8
32
Matija Stemberger
91.0
53.6
33
Rikuta Watanabe
91.0
53.5
Ayberk Demir
91.0
53.5
35
Riku Taehkaevuori
90.5
52.5
36
Martin Capuder
90.0
52.2
37
Akram Adilov
86.5
47.9
38
Jeong-Heon Si
84.5
45.6
39
Makkusu Koga
86.5
45.0
40
Rauno Loit
84.5
42.4
41
Roman Nogin
84.5
41.7
42
Andrii Klymchuk
85.0
39.4
43
Ju-Chan Lee
84.5
39.1
44
Jan Soucek
82.0
33.6
45
Muhammed Munir Gungen
80.5
33.3
46
Aljaz Zepic
78.0
29.7
47
Igor Yakibyuk
75.0
23.4
48
Ivan Zelenchuk
72.0
19.4
49
Vitalii Dodyuk
71.5
13.4
50
Bingrong Wang
70.5
12.8
51
Thomas Lackner
DNS
DNS
52
Tobias Simon
DNS
DNS
53
Raiko Heide
DNS
DNS
54
Sergey Akhabadze
DNS
DNS
55
Fabian Steindl
DNS
DNS
56
Lucas Schaffer
DNS
DNS