Huber (102,5 i 97,5 m - drugi skok z upadkiem) ostatecznie zajął czwarte miejsce, ale i tak ma powody do radości - został nowym liderem klasyfikacji generalnej FIS Cup mężczyzn.
Cieszyć się mogą także pozostali nasi reprezentanci, którzy uplasowali się w szerokiej czołówce w ilościach wręcz hurtowych. Czwarte miejsce zajął Bartosz Czyż (96,5 i 94 m), szóste - Dominik Kastelik (96 i 91,5 m), dziewiąte - Krzysztof Leja (94,5 i 91 m), a jedenaste - Tomasz Pilch (95 i 89 m) i Dawid Jarząbek (91 i 93 m). Konkurs nie powiódł się jedynie Łukaszowi Bukowskiemu (73,5 m - dopiero 55. lokata).
W klasyfikacji generalnej Aljaz Osterc stracił prowadzenie na rzecz Stefana Hubera, natomiast na trzecie miejsce awansował Paweł Wąsek. Polak traci do Austriaka 64 punkty.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Paweł Wąsek
100.0
98.5
271.0
2
Julian Hahn
100.0
96.5
264.0
3
Felix Hoffmann
100.5
93.0
254.0
4
Bartosz Czyż
96.5
94.0
252.0
Stefan Huber
102.5
97.5
252.0
6
Dominik Kastelik
96.0
91.5
243.5
7
Yevgen Marusyak
93.5
93.0
238.5
Lukas Wagner
90.5
94.5
238.5
9
Krzysztof Leja
94.5
91.0
238.0
Andraz Modic
92.0
93.0
238.0
11
Dawid Jarząbek
91.0
93.0
234.5
Tomasz Pilch
95.0
89.0
234.5
13
Tim Heinrich
93.5
90.0
234.0
14
Kalle Heikkinen
91.5
91.5
232.5
15
Dmytro Mazurchuk
93.5
90.0
232.0
16
Ilya Baskakov
93.0
90.0
231.5
Vitaliy Kalinichenko
93.5
90.5
231.5
18
Kenta Takehana
88.0
94.5
230.5
19
Henri Kavilo
92.0
89.5
229.0
20
Artem Utev
91.0
89.5
225.5
21
Artem Yudin
90.0
89.5
222.5
22
Martin Capuder
87.5
91.5
220.5
23
Matija Stemberger
89.0
88.5
219.0
24
Stefan Valentin Blega
91.0
86.5
218.5
25
Stepan Pasichnyk
93.0
93.0
217.0
26
Nikita Sykchin
90.0
87.0
216.5
27
Damian Lasota
90.0
85.0
213.5
28
Hunor Farkas
87.5
88.0
213.0
29
Viktor Pasichnyk
87.5
87.0
211.0
30
Daniel Andrei Cacina
88.5
85.0
209.0
31
Muhammet Ali Bedir
88.5
82.5
203.5
32
Andrei Feldoreanu
87.0
105.0
33
Ivan Mekhonoshin
87.0
103.5
34
Aleksandr Marchukov
86.0
103.0
Radu Mihai Pacurar
86.0
103.0
36
Kenno Ruukel
86.0
102.5
37
Nikolay Karpenko
86.0
102.0
Artii Aigro
85.5
102.0
39
Alexey Korolev
85.0
101.0
40
Ilya Kratov
84.0
99.0
41
Urban Rogelj
83.5
98.0
42
Sebastian Rombach
82.0
95.0
43
Florin Feroiu
82.0
93.5
44
Krasimir Simitchiyiski
81.5
92.5
45
Muhammed Munir Gungen
81.5
91.5
46
Roman Nogin
80.5
89.5
47
Andrii Vaskul
79.5
87.5
48
Mihnea Alexandru Spulber
76.5
81.0
49
Akram Adilov
76.5
80.5
50
Radek Selcer
76.0
79.0
51
Taavi Pappel
74.5
76.5
52
Kristaps Nezhborts
74.0
76.0
Matija Vidic
74.5
76.0
54
Sergey Zyryanov
73.0
73.5
55
Łukasz Bukowski
73.5
69.0
56
Frantisek Lejsek
71.0
68.5
57
Robert Supola
71.0
66.5
58
Mikulas Sluka
69.0
61.0
59
Paul Gabriel Ardelean
68.0
60.5
60
Viktor Hristov
62.0
44.0
61
Martins Cirulis
54.0
28.5
62
Florian Molnar
DNS
DNS
63
Nicolae Sorin Mitrofan
DNS
DNS
64
Markkus Alter
DNS
DNS
65
Benedikt Holub
DSQ
DSQ
klasyfikacja FIS Cup »