Druga runda to kolejny popis Stocha - 125 metrów z piętnastej belki było najlepszym rezultatem serii. Polak pokonał drugiego Gregora Deschwandena (125,5 m) o 4,5 punktu, natomiast trzeci Manuel Poppinger (123 m) stracił 5,1 punktu. Skoki na miarę czołowej dziesiątki oddawało jeszcze trzech naszych reprezentantów - Maciej Kot (127 m - czwarty), Dawid Kubacki (122 m - szósty) i Piotr Żyła (126 m - ósmy).
Treningi odbywały się w dość wietrznych warunkach - przednie podmuchy osiągały do ok. 1,8 m/s, co z kolei prowadziło do zmian długości rozbiegu (belki 18-17-18-17-16 w I serii, 17-16-15 w II serii).
Wyniki treningu - I seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Michael Hayboeck
131.0
77.8
2
Kamil Stoch
135.0
77.3
3
Maciej Kot
127.5
75.4
4
Robert Kranjec
131.5
68.7
5
Philipp Aschenwald
126.5
66.6
6
Simon Ammann
126.0
64.8
7
Shohei Tochimoto
127.0
61.6
8
Gregor Deschwanden
127.0
61.1
9
Andreas Kofler
123.5
60.7
10
Kento Sakuyama
123.0
59.2
11
Denis Kornilov
121.5
58.1
12
Klemens Murańka
125.0
57.8
13
Manuel Poppinger
115.5
56.9
14
Anze Semenic
128.5
56.7
15
Ryoyu Kobayashi
121.0
53.8
16
Jaka Hvala
120.5
53.6
17
Viktor Polasek
121.0
53.5
18
Killian Peier
126.0
53.3
19
Vincent Descombes Sevoie
115.0
52.9
20
Jakub Janda
117.5
52.8
21
Ronan Lamy Chappuis
119.0
51.5
22
Clemens Aigner
122.5
46.4
23
Yumu Harada
120.5
45.4
24
Ville Larinto
119.5
44.9
25
Markus Schiffner
121.5
44.4
26
Dawid Kubacki
111.0
44.2
27
Jakub Wolny
122.5
43.7
28
Junshiro Kobayashi
111.5
43.4
29
Piotr Żyła
111.0
40.3
30
Anze Lanisek
105.5
37.7
31
Kenshiro Ito
113.5
36.8
32
Rok Justin
116.5
35.8
33
Heung-Chul Choi
113.0
35.1
34
Cestmir Kozisek
111.5
30.5
35
Marat Zhaparov
111.0
30.4
36
Harri Olli
104.5
24.4
37
Jonathan Learoyd
106.0
21.7
38
Luca Egloff
101.5
21.2
39
Paul Brasme
104.5
20.8
40
Ernest Prislic
103.0
18.4
41
Hyun-Ki Kim
98.5
12.6
42
Konstantin Sokolenko
96.5
0.0
43
Stefan Kraft
DNS
DNS
44
Richard Freitag
DNS
DNS
45
Andreas Wellinger
DNS
DNS
46
Andreas Wank
DNS
DNS
47
Stephan Leyhe
DNS
DNS
48
Lukas Hlava
DNS
DNS
49
Robert Johansson
DNS
DNS
50
Joacim Oedegaard Bjoereng
DNS
DNS
51
Halvor Egner Granerud
DNS
DNS
52
Rune Velta
DNS
DNS
53
Martin Hamann
DNS
DNS
Wyniki treningu - II seria
zawodnik
kraj
odl.
punkty
1
Kamil Stoch
125.0
74.1
2
Gregor Deschwanden
125.5
69.6
3
Manuel Poppinger
123.0
69.0
4
Maciej Kot
127.0
68.2
5
Philipp Aschenwald
126.5
66.1
6
Dawid Kubacki
122.0
65.3
7
Ryoyu Kobayashi
123.5
64.6
8
Piotr Żyła
126.0
62.2
9
Robert Kranjec
118.5
62.1
10
Jaka Hvala
127.0
61.1
11
Michael Hayboeck
115.5
59.8
12
Shohei Tochimoto
128.0
59.7
13
Simon Ammann
116.5
58.8
14
Ronan Lamy Chappuis
126.5
58.6
15
Vincent Descombes Sevoie
119.0
57.5
16
Klemens Murańka
128.0
57.1
17
Kento Sakuyama
123.0
56.5
18
Jakub Janda
120.5
55.0
19
Killian Peier
122.5
53.2
20
Rok Justin
125.0
52.5
21
Denis Kornilov
120.0
51.8
22
Markus Schiffner
120.0
51.3
23
Yumu Harada
124.5
51.1
24
Ville Larinto
121.5
50.5
25
Lukas Hlava
120.0
49.3
26
Ernest Prislic
115.5
44.2
27
Andreas Kofler
112.5
44.0
28
Anze Semenic
118.0
43.9
29
Anze Lanisek
110.0
43.8
30
Clemens Aigner
117.5
43.5
31
Harri Olli
118.0
42.3
32
Paul Brasme
116.5
37.8
33
Viktor Polasek
113.0
34.5
34
Jakub Wolny
111.0
33.6
35
Kenshiro Ito
109.5
31.9
36
Jonathan Learoyd
111.5
31.8
37
Luca Egloff
105.0
29.2
38
Cestmir Kozisek
108.5
28.8
39
Junshiro Kobayashi
107.5
28.6
40
Marat Zhaparov
102.5
13.9
41
Hyun-Ki Kim
98.5
8.1
42
Konstantin Sokolenko
97.5
7.5
43
Heung-Chul Choi
87.5
0.0
44
Stefan Kraft
DNS
DNS
45
Richard Freitag
DNS
DNS
46
Andreas Wellinger
DNS
DNS
47
Andreas Wank
DNS
DNS
48
Stephan Leyhe
DNS
DNS
49
Robert Johansson
DNS
DNS
50
Joacim Oedegaard Bjoereng
DNS
DNS
51
Halvor Egner Granerud
DNS
DNS
52
Rune Velta
DNS
DNS
53
Martin Hamann
DNS
DNS