Kolejne rezultaty należały do Thomasa Dietharta (97 m), Janniego Reisenauera (96 m), Sebastiana Colloredo (95,5 m), Eetu Nousiainena (92,5 m), Alexa Insama i Krzysztofa Lei (po 92 m). Pozostałym naszym reprezentantom nie poszło już tak dobrze - wszyscy znaleźli się poza czołową trzydziestką.
Najlepszą w grupie pań okazała się Eva Logar, która lądowała na 92. metrze. To pozwoliło jej wyprzedzić Claudię Purker (90 m) i Pauline Hessler (89,5 m). Dobre siódme miejsce zajęła Anna Twardosz (88 m), bliżej lądowały Kinga Rajda (14. - 82,5 m) oraz Magdalena Pałasz (19. - 76,5 m).
W Villach panują niezłe warunki wietrzne (podmuchy tylko do 0,6 m/s), natomiast zawodnikom może przeszkadzać deszcz.
Wyniki serii próbnej - mężczyźni
zawodnik
kraj
odl.
1
Yuken Iwasa
98.0
Bartosz Czyż
98.0
3
Thomas Diethart
97.0
4
Janni Reisenauer
96.0
5
Sebastian Colloredo
95.5
6
Eetu Nousiainen
92.5
7
Alex Insam
92.0
Krzysztof Leja
92.0
9
Fabian Seidl
91.5
Roberto Dellasega
91.5
11
Andreas Schuler
91.0
Andraz Modic
91.0
Thomas Lackner
91.0
Ernest Prislic
91.0
15
Aljaz Osterc
90.5
16
Niko Kytoesaho
90.0
Julian Hahn
90.0
Anze Lavtizar
90.0
Daniele Varesco
90.0
20
Frans Taehkaevuori
89.0
21
Patrick Kogler
88.5
22
Dominik Maylaender
88.0
23
Jonathan Siegel
87.5
Luca Egloff
87.5
Maximilian Schmalnauer
87.5
26
Jan Kus
87.0
David Krapez
87.0
28
Lukas Wagner
86.5
Federico Cecon
86.5
Davide Bresadola
86.5
31
Adrian Sell
86.0
Andrzej Zapotoczny
86.0
Stefan Huber
86.0
Mika Schwann
86.0
35
Sebastian Bradatsch
85.0
Aljaz Vodan
85.0
Markus Rupitsch
85.0
Lucas Schaffer
85.0
39
Ziga Jelar
84.5
Jan Michalek
84.5
41
Zeno di Lenardo
84.0
Filip Sakala
84.0
43
Simon Greiderer
83.5
Frantisek Holik
83.5
Clemens Leitner
83.5
46
Nik Fabijan
83.0
47
Moritz Baer
82.0
Łukasz Rutkowski
82.0
Martin Diess
82.0
50
Riki Kurita
81.5
51
Andreas Alamommo
81.0
52
Hunor Farkas
80.5
Sandro Hauswirth
80.5
54
Felix Greber
80.0
Tomasz Pilch
80.0
56
Nathan Mattoon
79.0
Dominik Kastelik
79.0
Janne Korhonen
79.0
Noah Valtiner
79.0
Dominik Schwei
79.0
61
Dominik Peter
78.5
Artii Aigro
78.5
Sergey Tkachenko
78.5
Juho Ojala
78.5
65
Moritz Echsler
78.0
Lars Antonissen
78.0
67
Paweł Wąsek
77.5
Damian Skupień
77.5
Sebastian Klinga
77.5
Kevin Maltsev
77.5
Rogan Reid
77.5
Julian Wienerroither
77.5
73
Nicolae Sorin Mitrofan
76.5
74
Kenno Ruukel
76.0
Maximilian Lienher
76.0
76
Philipp Haagen
75.5
Michael Falkensteiner
75.5
Nicholas Mattoon
75.5
79
Nigel Lauchlan
75.0
Łukasz Bukowski
75.0
81
Antti Aalto
74.0
82
Alexey Korolev
73.5
Florian Mittendorfer
73.5
84
Damian Lasota
72.5
Mario Anderegg
72.5
86
Gabriel Karlen
72.0
Andrei Feldoreanu
72.0
88
Karl-August Tiirmaa
71.5
Alessio Longo
71.5
90
Ilya Kratov
71.0
91
Roman Nogin
69.5
Radu Mihai Pacurar
69.5
93
Konstantin Sokolenko
68.5
Mihnea Alexandru Spulber
68.5
95
Markkus Alter
67.0
96
Daniel Andrei Cacina
66.0
97
Jakub Dohnal
65.5
Taavi Pappel
65.5
99
Frantisek Lejsek
65.0
100
Benedikt Holub
63.5
101
Soo-Hyeon Yim
62.5
102
Sam Bolton
61.5
103
Radek Rydl
58.0
104
Johannes Schubert
DNS
105
Stanisław Biela
DNS
106
Krasimir Simitchiyiski
DNS
107
Marat Zhaparov
DNS
108
Paul Gabriel Ardelean
DNS
109
Timi Zajc
DNS
Wyniki serii próbnej - kobiety
zawodnik
kraj
odl.
1
Eva Logar
92.0
2
Claudia Purker
90.0
3
Pauline Hessler
89.5
4
Svenja Wuerth
89.0
5
Henriette Kraus
88.5
Julia Huber
88.5
7
Spela Rogelj
88.0
Manuela Malsiner
88.0
Anna Twardosz
88.0
Luisa Goerlich
88.0
11
Ursa Bogataj
87.5
Natasha Bodnarchuk
87.5
Agnes Reisch
87.5
14
Kinga Rajda
82.5
15
Gianina Ernst
81.5
16
Abigail Strate
79.5
Nicole Maurer
79.5
18
Ramona Straub
77.5
19
Kaja Urbanija Coz
76.5
Magdalena Pałasz
76.5
21
Andreea Diana Trambitas
76.0
22
Timna Moser
75.0
23
Eleora Hamming
72.0
24
Valentina Sderzhikova
69.0
25
Astrid Moberg
66.0
26
Maria Daria Chindris
63.0
27
Sarlote Skele
56.0
28
Lara Malsiner
DNS
29
Roberta D Agostina
DNS
30
Veronica Gianmoena
DNS
31
Katra Komar
DNS
32
Guy-Lim Park
DNS
33
Nika Kriznar
DNS
34
Tara Geraghty-Moats
DNS
35
Nita Englund
DNS