Na półmetku rywalizacji na czele plasował się inny reprezentant gospodarzy, William Rhoads (132 m), a Glasder był piąty (124,5 m). Świetna druga próba na odległość 132,5 metra pozwoliła mu objąć prowadzenie, którego nie oddał już do końca.
Innym zawodnikiem, który zaliczył w finale istotny awans, był Bartłomiej Kłusek. Po pierwszej serii (118 m) Polak był dopiero trzynasty, ale lot na odległość 130 metrów pozwolił mu przesunąć się aż na drugie miejsce.
Na najniższym stopniu podium stanął Ernest Prislic (130 i 122 m), a kolejne lokaty zajęli Robert Johansson (119,5 i 134 m), Rune Velta (113,5 oraz 137,5 m) oraz William Rhoads (132 i 110 m). Czołową dziesiątkę uzupełnili Miran Zupancic, Paul Winter, Fredrik Bjerkeengen i Joacim Oedegaard Bjoereng.
Oprócz Kłuska punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego wywalczyło jeszcze dwóch Polaków - Jan Ziobro był piętnasty (115 i 114,5 m), a Aleksander Zniszczoł - dwudziesty siódmy (114 i 105 m).
Gorzej poszło pozostałym dwóm naszym reprezentantom - Krzysztof Miętus zajął czterdzieste miejsce (68 m), natomiast Krzysztof Biegun został zdyskwalifikowany (co akurat nie miało większego znaczenia, bo i tak lądował bardzo blisko).
W pierwszej serii oraz przez połowę drugiej rundy skoczkowie startowali z dwudziestej belki, natomiast ostatnie piętnaście skoków było oddawane z bramki osiemnastej.
Wyniki końcowe
zawodnik
kraj
odl. 1
odl. 2
punkty
1
Michael Glasder
124.5
132.5
211.1
2
Bartłomiej Kłusek
118.0
130.0
200.7
3
Ernest Prislic
130.0
122.0
200.3
4
Robert Johansson
119.5
134.0
197.9
5
Rune Velta
113.5
137.5
195.6
6
William Rhoads
132.0
110.0
195.5
7
Miran Zupancic
116.0
133.0
194.9
8
Paul Winter
124.5
126.5
193.5
9
Fredrik Bjerkeengen
118.0
119.0
191.8
10
Joacim Oedegaard Bjoereng
113.5
130.0
190.5
11
Clemens Aigner
120.5
120.0
189.0
12
Espen Roee
114.0
124.0
187.5
13
Florian Altenburger
114.0
123.5
185.1
14
Michael Neumayer
122.5
116.5
181.8
15
Jan Ziobro
115.0
114.5
180.3
16
Andraz Modic
130.0
114.5
177.2
17
Ulrich Wohlgenannt
132.0
103.0
175.4
18
Thomas Diethart
109.5
121.5
170.9
19
Rok Justin
108.5
127.5
167.2
20
Andreas Schuler
123.5
108.5
166.4
21
Pius Paschke
118.5
110.0
165.3
22
Stefan Huber
110.0
118.0
164.1
23
Pascal Kaelin
119.0
101.0
149.2
24
Jan Kus
111.5
114.0
148.7
25
Danny Queck
121.0
104.0
140.5
26
Christian Friberg
104.5
119.0
139.6
27
Aleksander Zniszczoł
114.0
105.0
136.8
28
Lars Antonissen
103.0
117.0
132.4
29
Julian Hahn
104.0
114.0
131.4
30
Elias Tollinger
115.5
87.5
119.5
31
Matjaz Pungertar
107.0
48.2
32
Ayberk Demir
108.0
45.0
33
Trevor Edlund
91.0
31.5
34
AJ Brown
88.5
28.6
35
Marinus Kraus
89.5
28.5
36
Samet Karta
94.5
27.6
37
Daniel Huber
84.0
17.5
38
Nicholas Mattoon
86.5
16.6
39
Rogan Reid
78.5
0.3
40
Krzysztof Miętus
68.0
0.0
41
Anze Semenic
116.5
DSQ
42
Krzysztof Biegun
76.5
DSQ
klasyfikacja Pucharu Kontynentalnego »
wirtualna klasyfikacja Kontynentalnej Listy Rankingowej (CRL) »