Jakub Kot po raz drugi triumfował w zawodach FIS Cup rozgrywanych w kanadyjskim Whistler. Polak niczym Sara Takanashi pokonał rywali z ogromną przewagą...
Skoki na odległość 99 i 101 metrów - najlepsze w obu seriach konkursowych - pozwoliły Kotowi zwyciężyć z przewagą ponad trzydziestu punktów nad AJ Brownem (94,5 i 93,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Norwegii Stian Andre Skinnes (90,5 i 91 m).

Poza pudłem uplasowali się Nicholas Mattoon i Knut Jokerud Strand, natomiast czołową dziesiątkę uzupełnili reprezentanci Kanady (Joshua Maurer, Reid Rogan, Nathaniel Mah i Nigel Lauchlan) oraz Wielkiej Brytanii (Jake Lock).

Wszyscy zawodnicy w obu seriach startowali z dwudziestej belki. Warunki były równe - wiatr wiał głównie pod narty, z siłą do 0,3 metra na sekundę.

Po dwóch konkursach w Whistler klasyfikacja FIS Cup nie uległa szczególnym zmianom - wciąż prowadzi Danny Queck przed Michaelem Dreherem i Ernestem Prislicem. Dwie wygrane dały jednak Kotowi potężny awans - obecnie zajmuje szóste miejsce z dorobkiem 295 punktów.